Eikö vanhuksella ole oikeutta määrätä omasta kehostaan? Säästetäänkö Suomessa tappamalla laillisesti vanhuksia?
Kansalainen kertoo Facebookissa:
Juuri tänään lähihoitajana ikäihmisten palvelukodissa Tampereella toimiva tuttavani kertoi, kuinka hänet komennettiin pitämään kiinni mummosta jotta hän ei rimpuilisi, kun sairaanhoitaja rokottaa hänet.
Tämä lähihoitajatuttavani oli aivan järkyttynyt, koska ko. mummo oli pahasti limainen ja todennäköisesti jo flunssassa. Hän oli kyseenalaistanut rokottamisen ajankohdan, mutta sairaanhoitaja oli vain tuumannut että – “kun pojat ovat sitä mieltä, että tämä täytyy nyt tehdä näin“. Nämä “pojat” olivat palvelukodin lääkäreitä.
Niin tuttavani oli ottanut mummosta kiinni ja mummo oli kirkunut, että hän ei halua rokotetta. Sairaanhoitaja piikitti hänet väkisin.
Seuraus – mummolle nousi kuume seuraavana yönä ja se todettiin keuhkokuumeeksi, jonka vuoksi hänet siirrettiin Hatanpään sairaalaan, jossa hän seuraavana päivänä kuoli.
Mummon elimistö ei kestänyt rokotteen viruslastia, ja hänen elämänsä päättyi tähän “hiljaiseen eutanasiaan” jota Suomen sairaalat, terveyskeskukset ja vanhusten hoito-yksiköt ovat harjoittaneet jo ainakin vuosikymmenen, ellei kauemminkin.
Lähde: facebook.com
T3/MV
[email protected]
http://mvlehti.net/2016/12/05/hiljainen-eutanasia-suomessa/
Hiljainen eutanasia Suomessa
realismi
0
180
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513635Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1142570Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5972302Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192046KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar781817Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431678- 201658
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1421592Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?951469- 281456