Koska on selvästi havaittavissa, että paikallisten keskuudessa hidasälyisyys ja jälkeenjääneisyys on yleistä . (paljonhan tänne on jäänyt porukkaa ja osa ei ole tajunnut edes yrittää lähteä) Niin vapautetaanpa hiukan tietoa ajoissa, että ehtiii sitten vapaan suomen itsenäisyyspäivään mennessä tajuta.
Tunnetteko sadun ken on maassa kaunehin? Sen missä noita tai joku muu demonikratian kannattaja ihaili itseään peilistä ja peili aina vastasi aina joojoo oot komia ja oikeassa. No tiedättekö mikä on ego ? Se on minäkuva joka meillä kaikilla on, ego kertoo minkälaisia olemme omasta mielestä esim. teemmekö oikein vai väärin. Ego rakentuu ja muodostetaan ympäristöstä peilaamalla. Niin yksinkertaista että lapsellisetkin ymmärtää.
Mitäpä jos ihmisellä olisi vapaassa suomessa vapaus valita, kaverit työpaikka, puoliso, minkalainen, auto, kännykkä,, tv-kanava tai internetsivu on mieluinen tai missä ja kenenkä kanssa viettää vapaa-aikansa. Silloinhan ihmisen ympäristö ja sitäkautta sen informaatio on ihmisen itse itselleen valitsema, ja se ympäristön peili vastaa lähes aina. joojoo oot oikeassa. Tästä puolueellisuudesta johtuen vapaan ihmisen minäkuva on vääristynyt ja myös se mitä kokee oikeaksi ja vääräksi on todennäköisesti vääristynyt ja valhetta.
Ironiseksi ja huvittavaksi asian tekee se, että mitä enemmän itselleen mieluista kerää(vaikka rahaa, omaisuutta tai valtaa) sitä todennäköisemmin ihmisen arvomaailma on vääristynyt ja valheellinen, siksi rahaa ja valtaa keränneet ovat sairaan itsekkäitä. Siinä sitä on juhlimisen aihetta.
Kaikki tuo valhetta ja harhaa kohti kilvoittelu tapahtuu omasta vapaasta tahdosta, vapaassa Suomessa, missä pärjätään ja jaksetaan kahvin ja suomalaisen sisun avulla, pysyä vanhempien viitoittamalla valheen tiellä. Siinä sitä on peräjärvien ja kylien kollektiivisilla egoilla juhlimisen aihetta. kö?
Vapaa ittepäisyyspäivä
6
178
Vastaukset
- linkkivinkkiä
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kollektiivinen_mielenhäiriö
Hyvä tarina on myös maran tyttäret:
https://www.google.fi/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=mara's daughters- linkkivinkkiä
Opintojen emätin:
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kollektiivinen_mielenhäiriö
https://www.google.fi/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=mara's daughters
- miltänyttuntuu
Tyhmät sopulit syötää penikkansa täyteen voimaa, että penikat jaksaat juosta kielekkeeltä mereen.
- tutkittujuttu
Kateelliset luuserit juo itsensä hengiltä ja jälkipolvet jatkaa perinnettä.
- piripiiripyörii
Ja molemmat omasta mielestä oikeassa uskossa. Ei matka tapa vaan vauhti.
- thinkglobalactlocal
Juuri tuon kollektiivisen egon takia, kokonaisten kylien, maakuntien tai jopa maan moraali, siis kayttäytymis-standardi voi olla vääristynyt, ja siten kieroutunut on myös käsitys oikeasta ja väärästä. Esim. Mitä on kerjäläiset ja varkaat. Kerjäläiset ovat sellaisia miltä puutuu ja siksi he kerjäävät ja keräävät lisää, rahaa, omaisuutta tms. Ja mitäs taas varkaat ovat, ne on sellaisia jotka ottavat ilman lupaa.
Ego tarvitsee muodostuaksen yksityisyyttä ja sulkeutuneisuutta, Suomi ja suomalaiset ovat olleet aina eristyneitä, sulkeutuneita ja sisäänpäinvetäyteneitä, se luo egolle, vääristyneelle minä ja maailmankuvalle hyvän kasvualustan. Suomalaiset käykää muuallakin, niin opitte uutta ja olkaa avoimia niin ymmärrätte sitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse3037206Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r635054Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1014524Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli174352Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s483865Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1523772Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan723671Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava293576SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha753383Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739592500