Epäisänmaalliset vasurit mellakoi taas tänään

kuten joka itsenäisyyspäivä, mutta paskasakki on paskasakkia.
2<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Saako taas joku ääri-suvakki paineilma-aseesta päin lärviä?

1Äänestä

Mielenkiintoinen yksityiskohta on Kainuun ylimmän tulodesiilin tulokehitys vuoden 2008 jälkeen. Tutkimuksen mukaan Kainuun suurituloiset ovat kasvattaneet tulojaan nopeasti. Kainuun hyvätuloisten tulojenkasvu selittynee Talvivaaran kaivoksella, jota sittemmin on rahoitettu veronvaroilla.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


bmnmbmb kirjoitti:

kuten joka itsenäisyyspäivä, mutta paskasakki on paskasakkia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu