mutta hyvää joulua teille suomalaiset

ja onnellista uutta vuotta

toivottavasti teillä on kaikilla rauhallinen ja hyvä joulu ja mukava uusi vuosi
684
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kuin myös.

Äänestä
  • pitääkö mun mikko oikee sulle joskus vielä vastatakki ku oot noi uskollisesti kaikki nämä vuodet mulle jutellu? :)

    Äänestä

Kiitos. Samaa myös sinulle. Olkoon uusi vuosi sinulle riemuvuosi.

Äänestä

Kiitos samoin. Sinulle myös oikein siunauksellista uutta vuotta. Muista rukoilla.

Äänestä
  • En enää rukoile Jeesusta:

    Erosin vuona 1980 kirkosta, koska löysin halvemman jumalan. Nykyinen jumalani ei vaadi minulta kirkollisveroa, eikä minun edes tarvitse uskoa kyseiseen jumalaan. Kätevää!!!

    1Äänestä

  • Kiitos, Olkoon uusi vuosi sinulle riemuvuosi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tehmies24v kirjoitti:

ja onnellista uutta vuotta

toivottavasti teillä on kaikilla rauhallinen ja hyvä joulu ja mukava uusi vuosi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu