Kuolleisuus kasvussa USA:ssa

Ensimmäisen kerran sitten AIDS-epidean huippuvaiheen 1993 on USA:ssa kuolleisuus lisääntynyt ja elinaikaodote pudonnut.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kuolleisuus+on+aina+100%+joten+ei+kannata+huolestua.

Äänestä

Elinikäodotteen lasku on ollut USA:ssa selvä merkki siitä että olot ovat muuttumassa eteenkin valkoisen keskiluokan osalta huonompaan suuntaan. Muutos ei ole vielä merkittävä mutta oireellinen.

Äänestä

Olen pahoillani, mutten voi tehdä asialle mitään. Jos ebola leviää, niin ebola leviää.

Äänestä

Sinne on vaan muuttanut paljon hiv-tautisia ryssiä, venäjllä aids ollut paheneva epidemia jo pitkään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin-on-näreet kirjoitti:

Ensimmäisen kerran sitten AIDS-epidean huippuvaiheen 1993 on USA:ssa kuolleisuus lisääntynyt ja elinaikaodote pudonnut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu