Tulin etsimään apua googlesta ja sitä kautta tänne. Ongelma on siis niinkin omituinen,-ja ei, tämä ei ole vitsi eikä provo, mutta mikä avuksi kun vaimoni perse haisee savulle ja sohvatyynyillä istuessaan haju jää tyynyihin ja tänään kyllästyin kun 5 kertaa joudun viemään tyynyt ulos tuulettumaan. Tyynyjä ei tarvitse edes haistella, haisee jo koko olohuone muutenkin, hyi helvetti! Vaimoni 86 vuotta ja yhdessä ollaan oltu kohta 52 vuotta. Tämä ongelma jatkunut nyt noin parinkymmenen vuoden ajan, aikaisemmin ei ole ollut mitään tälläistä. Uusi, hämmentävä ja ärsyttävä tilanne. Vaimoni käy parikin kertaa päivässä suihkussa ja harrastaa liikuntaa, joten se ei syynä. Itse hän nauraa vain asialle, mutta minulla tässä on romantiikka kaukana.
Vaimoni perse haisee savulle, mikä avuksi?
4
528
Vastaukset
- hoit_su
Tuota. Se "savun haju" ei tule vaimostasi, vaan sinun nenäsi kokee niin. Minä aloin kokea savun hajua nenässäni, siis niin että missään ei ole savua. googlettelin ja on tosiaan mahdollista,e ttä ihminen haistaa savua vaikka sitä ei ole. Sen sanotaan viestivän jostain tulehduksesta kurkussa, nenässä, hampaissa tms. Ei minulla mitään tulehdusta ole ainakaan tiedossa. Vieläkin koen sitä välillä, yleensä niin että olen pitkälläni sohvalla. Uskon nyt, että aivot tulkitsee jotain väärin, enkä sen enempää välitä siitä.
- Anonyymi
Voisit varmuud3n vuoksi kusaista rakoon, sillä ei savua ilman tulta.
- Anonyymi
Ennen kaikkea voit tutkailla savua.Jos savu on rikinkatkuista on tulivuoren räjähdyskin melko lähellä,jos taas kessulle,on tutkailtava onko sikariportaan miehiä tuttavapiirin läheisyydessä?-Hmm,toisaalta savunhaju voi johtua vain sappirakon ylikiehumisesta.T.Pasi Panadol säkäpahkasta.
- Anonyymi
Muija on ollut talkkarin pantavana, talkkari oli käyttänyt kortsua ja kumi oli savuttunut kovilla kierroksilla.. Jos vieläpä hymyili oli saanu sitte orku.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 13310619
- 525100
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html432301Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1072125- 282006
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131641Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411462Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291144Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331091Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk541007