kaikelleon paikkansaja aikansa

rakkausonviisas

Hei! Virhe sinussa on? Joku asia josta et ole pitänyt koskaan, jokaisessa on joku. Onko se ylipaino, akne, ohuet hiukset, se että joudut käyttämään silmälaseja? Vai onko nenäsi vino? Onko kuulolaitetta? Kalju? Onnutko? Ovatko kasvosi kovin ryppyiset? Ihottumaa? Olkoon se ihan mikä vaan niin ajattele nyt sitä. Miltä sinusta tuntuisi että koko elämäsi ajan sinua pysäyteltäisiin ja sinulle tultaisiin selittämään tästä asiasta. Kyselemään siitä. Sinulle sanottaisiin: Huomasin että sinulla on aknea, mistä se johtuu? Jos uskoisit niin aknesi parantuisi. Saammeko rukoilla että aknesi parantuisi? Tätä tapahtuisi silloinkin kun olet treffeillä, et edes muistaisi akneasi. Olisit hyvällä tuulella. Olisit työpalaverissa julkisella paikalla, lastesi kanssa liikkeellä, teini-ikäisenä kartsalla kavereiden kanssa nurkan takana siideriä kittaamassa, mummona torilla, milloin vaan! Kun eläisit elämääsi. Koko elämäsi ajan. Et muistaisikaan sitä akneasi normaalisti, elleivät nämä hyväätarkoittavat tädit ja sedät sinua ahkerasti siitä muistuttelisi ja kiusaisi. Luulen ettet pitäisi siitä..en minäkään pidä. Minun virheeni on se että tarvitsen liikkumiseen pyörätuolia. En ajattele asiaa kun elän elämääni, se on osa minua. Jokainen liikuntaesteinen törmää teikäläisiin lukemattomat kerrat elämässään. Ettekö ymmärrä että teidän syytänne on se että monet liikuntaesteiset ryhtyvät ateisteiksi. Te ette voi tietää parantaisiko Jumala tämän ihmisen vamman jos hän uskoisi. Kukaan ei voi. Te ette edes tiedä tahtoisiko tämä ihminen parantua, onko se hänestä tärkeää. Vierestänne voi kulkea kuolemansairas ihminen joka rukoilee parantumista lakkaamatta, muttei parantuminen ole Herran suunnitelman mukaista. Kaikki ongelmat, vaivat, eivät näy päälle. Olen itse Kristukseen uskova, en rukoile että voisin kävellä. Se ei ole tärkeää. Rukoilen parantuvani toisesta sairaudesta joka ei näy päälle. Rukoilen voimia ja apua, viisautta ja malttia. Ja Herra auttaa! Älkää karkottako ihmisiä Herrasta! Älkää tehkö heitä " allergisiksi" koko asialle! Tarkoitatte hyvää, mutta teette pahaa. Todellakin! Lopettakaa tuo epäkohtelias touhu. Muutenkin on hyvin moukkamaista käytöstä kysellä täysin vieraalta ihmiseltä henkilökohtaisia asioita. Vaikka vamma saattaa näkyä päälle, se on silti yksityisasia. Hyvin henkilökohtainen, joillekin arkakin aihe, ehkä intiimikin. Itselleni ei ole mutta se on silti MINUN asiani, ei sinun! Sinulla ei ole oikeutta saada tietää siitä eikä minulla velvollisuutta kertoa. Minulla ei ole velvollisuutta jaksaa teitä pysäyttelijöitä keskellä elämääni, ei ehkä aikaakaan. Muistetaan se rakkauden kaksoiskäsky! Siunausta! Herra kuulee meitä jokaista!

3

77

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • opettelekirjoittamaan

      Ja aloittajalla on se virhe ja heikkokohta ettei saa sanottavaansa julki tavalla, jotta voi sen ottaa vastaan. Ei tuollaista jaksotonta pötköä jaksa erkkikään jäädä tavailemaan netissä.

      • aloittaja.taas

        Se on ihan totta 😁. Johtuu vaan siitä että en kirjoittanut pöytäkoneella. Kappalejako ei onnistu tällä puhelimella. Tai en osaa sitä. En sanonut olevani täydellinen...Enkä tarkoita pahaa.


      • perunsananisitten

        Anteeksi. Minä olen niin kallis etten omaa ja osaa käyttää älypuhelinta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1433
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      109
      875
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      47
      734
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      57
      724
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      700
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      687
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      25
      655
    8. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      66
      643
    9. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      69
      641
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      637
    Aihe