Kamalin hallitus, pää konna on tietenkin uhkailija ja umpi kiero Sipilä, ei päivää ettei ukko aiheuta jotain ongelmaa tai vahinkoa. Tänään tää kiero puolustaa
Anne Bernerin tietoista epärehellisyyttä Finavian asiassa, ei saisi ministeriä rangaista. Lisää onnettomia ja osaamattomia ministereitä on Rehula
Kimmo Vehviläinen ja Gran Laasonen. Onko Suomi ansainnut tällaisen hallituksen, EI OLE
Anne Bernerin tietoista epärehellisyyttä Finavian asiassa, ei saisi ministeriä rangaista. Lisää onnettomia ja osaamattomia ministereitä on Rehula
Kimmo Vehviläinen ja Gran Laasonen. Onko Suomi ansainnut tällaisen hallituksen, EI OLE
Vastaukset 34
Vanhimmat
Huono on, huono!
Ja kamala kansa, napisee leipäjonoissakin, olisivat vaan tyytyväisiä
Puolustukseksi voi sanoa, ettei Suomellakaan ole ollut koskaan näin laiskaa ja tyhmää kansaa. Kansa ei kykene edes itseään elättämään.
"Das deutsche Volk ist es nicht wert, zu überleben", sagte Hitler am Ende .
Missä ne Sipilän lupaamat 100 000 uutta työoaikka on? lupasi erota jos ei tuohon pysty. Siis alkakoot kalppia sotkemasta vielä enempää suomen taloutta.
Eipäs nyt mennä liiallisuuksiin, pitäisi senverran olla äänestäjillä muistia että muistetaan Käteisen-Urputtajan katastroofi hallitukset, ja Suppimulkun samoin, entä Lipposen mulkun eurohallitus?
Seuraavaksi tämä hallitus tuo pöydälle eutanasialain. Säästösyistä jokainen mummo piikille.
Enpäs mene enää terveyskeskukseen, jos siellä tarjotaan piikkiä.
Mistähän tuon Kimmo Vehviläisen aloittaja tempaisi juttuunsa?
Kimmo Vehviläinen
Ehkä edellinen hallitus oli huono, mutta nyt on varsinkin Suomen mamutus saavuttanut katastrofaaliset mitat, joille ei pian löydy vertaa maamme historiassa. Sipilä on kaikista pääministereistämme tehnyt kalleimman ja pitkävakutteisimman teon lausuessaan pakolaiset tervetulleiksi Suomeen! Se on harkitsemattomin ja arvostelukyvyttömin yksittäinen teko Suomen historiassa, jota pahentaa se, ettei hän kykene tekonsa typeryyttä edes myöntämään, vaan jatkaa samalla linjalla ikäänkuin mitään ei olisi tapahtunut. Omituista on sekin, että media on asiasta hiljaa kuin hiiri. Hiiriä ovat myös toiset poliitikot, jotka eivät vaadi pääministeriä vaihtoon. Jos Sipilä kantaa vastuuta, niin tämä olisi itsestään selvää. Sensijaan hän piilottelee lukitussa kaapissaan. Ehkä asia on painettu villaisella sen takia, että jokainen ymmärtää, ettei Sipilä voi kantaa vastuutaan miljardien eurojen kustannuksista saati kuolemista, raiskauksista ja yhteiskuntamme sekä hyvinvointimme pysyvästä rapautumisesta. Ainoastaan poistamalla kaikki sosiaaliturvan varassa maassamme oleilevat vierasmaalaiset voisimme poistaa ne, mutta jo menetettyjä henkiä, mielenterveyttä ja varoja emme koskaan saa takaisin! Tärkeintä olisi nyt estää, ettei suurempaa vahinkoa kansallemme pääse enää syntymään.
Olet täysin oikeassa, ystäväni.
Koko muu maailma tietää että tilanne irakissa ja syyriassa on kovaa vauhtia normalisoitumassa.
Tällä viikolla Alankomaat perusti irakin bashraan kunniakonsulin viran. Irakissa toimii jo 70 hollantilaista yritystä ja lisää kauppasuhteita kehitellään.
Miksi Suomi ei mene apajille? Mitä sanoo yritysguru sipilä?
http://www.iraqidev.org/news/index.php/aktsadea/85869.html
Irakmatut kotimatkalle. Heti.
Jos kerta Suomen Valtion luvalla ja edistäminä maahanpäästetyt ählyt ovat maahantunkeutujia, niin eikö samalla logiikalla myöskin Irakin Valtion luvalla sinne menevät suomalaiset bisnesmiehetkin ole matuja????????
Ne bisnesmiehet ei jää kohdemaahan elämään sossuturvan avulla vaan tekevät kumpaakin osapuolta hyödyttävää kauppaa.
Et viitsisi kirjoittaa bullshittiä, nuo asiat eivät todellakaan ole verrannollisia keskenään, pöljä.
Ylen toimittajien vihasta voidaan vetää se johtopäätös, että Suomella on nyt poikeuksellisen hyvä pääministeri. Yle on aina ollut epäisänmaallisten urputtajien pesäpaikka.
Joo, ja ensi viikolla tulee helteet!
Koska Talvivaaraan on syydetty, niin paljon yhteiskunnan varoja, että ulkomaalainen yritys ottaa sen ilmaiseksi velvoitteineen tai niine, mitä näistä on jäljellä, murheekseen.
Mitäs äänestätte kepulivarkaita.
Luuletteko te sontakallot että keskusta on sellainen kiva keskitien puolue?
Tottakai ne luulee ja uskoo satuolentoihin, aivot tukossa eineksistä, kossusta ja mieliala-lääkkeistä.
Vitun tollukat ja pösilöt.
Komppaan Teitä.
hallituksessa ei ole kuin 3 huonuoa ministeriä: pöhöttynyt ja työkyvytön takinkääntäjä Soini, Heinrich Niinistö ja työvoimaministeri joka ei ymmärrä taloudesta ja työvoimapolitiikaste hevonhäntää
Ossoo Lintströmmi vissiin lukia?
Soini on tietenkin takinkääntäjä, mutta ei niin omaa persettä tuijottava kun Sipilä. Tämä sisäsiittoisen uskonlahkon luomus tarkoituksella haluaa tuhota pieni tuloisten ja pienen eläkkeen varassa elävät. Suomen valtio johdossa on ainoastaan Presidentti Niinistö koko kansan asiaa ajatteleva .
jaa että Katolinen Soini edustaa varmaa sitte sitäö puhdisoppineita uskoa, homot ja abortti syntiä, pedofilia ei
Oon sammoo mieltä
Se onkin lakiasiantuntija, jonka kaikki päätökset on purettavaissa jälkikäteen tai mahdotonta pistää käytäntöön.
Suomessa on aina huono hallitus jos on tätä palstaa uskominen.
Missä Kamalin sijaitsee? Jossain Turkissa??
Kamtsatkan niemimaalla muistaakseni.
Plhökustaa käteinen menee ohi Sipilästä mennen tullen.
Sipilä ei tiennyt ennen tukipäätöstään aivan kaikkea.
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/sipila-avoimena-ylella-ilman-isoa-visiota-olisin-sanonut-etta-pitakaa-tunkkinne/6206554
"Hän huomautti myös, ettei tiennyt Terrafamen ja Katera Steelin urakkasopimuksesta, kun päätös Terrafamen lisärahoituksesta tehtiin.
Yle-jupakan osalta Sipilä sanoi, että olisi voinut toimia toisella tavalla kommunikaatiossaan Ylen toimittajan kanssa."
Sipilä on talousasioissa ja teknisesti tuon ohjelmansa suhteen hyvä, siis siinä, että nostaa Suomea ylös velkakierteestä, jonka sossut ja kokoomussossut ovat aiheuttaneet. Toteuttaa siis oikein sitä ohjelmaa, eri asia, onko ohjelmassa kaikkia osapuolia miellyttäviä vaihtoehtoja. Yleensä johtajat joutuvat myös välittämään kriittisten sanomasta, ainakin osittain.
Miinuspuolia:
- henkilökohtaiset aatteet ja panostukset (asioiden sekaantuminen virkaan) matubisnekseen ja matujen imurointiin teollisessa mittakavassa, vaimo oli se, joka tähän intoutumiseen oli kannustanut alussa. Jos tämä olisi mennyt yhtä kylmän rauhallisesti kuin etuuksien leikkaukset suomalaisiltä niin tässä oltaiisn vähän tasan. Jos maahan ei olisi otettu kuin 1000 matua, kritiikki ei olisi niin kauhea kuin se on 35 000 ja niiden lisäksi itse ängenneiden ottamisesta. Kyllä tuonkin pitäisi Sipilän itse ymmärtää.
- Sipilä joutuu paikkaamaan huonosti talousasioita osaavien pääministereiden jälkiä. Mm. käteisen ja vvm urpilaisen, vanhasen ja monene muun, eihän ne mitään tajunneet. Siitä ei kannata ottaa henkilökohtaisia harmeja, kun tulee tästä satikutia. EIhän sitä voi osoittaa, että tää on kateisen tai vanhasen tekemä rahan upotus ja tilalle pitäisi keksiä jostain tuloa.
- Sipilältä toivoisi pesäeroa EU:sta ja Saksasta. En osaa arvioida, miten saksalaiset laskevat omaa kannatustaan EU:n suhteen, koska yhä enemmän EU on kuin Saksan oma hanke, siksi ne sietävät kaikkea paskaa siitä. Muut eivät siedä.
- Sipilä olisi muuten oikea mies vetämään Suomen irti EU:ta, vähän harmissaan tässä ollaan, että lähti tukemaan tuota yhteisöä. EU on kuin piru, jos sille antaa pikkusormen, se vie koko käden. Soini ei pystyisi edes erittäin hyväkuntoisena näkemään kokonaisuutta, jolla toteuttaisiin irtautuminen EU:sta.
Sipilän hallitsema PROJEKTIEN JOHTAMISTAITO olisi tarpeen siinä projektissa, jossa Suomi irroitettaisiin EU:sta järjen kanssa. Kiitokset projektin johtjalle osasta onnistuneita hankkeita. EU:sta pitäisi vielä päästä eroon, kirjoittaisiko Sipilä siihen projektin valmiiksi seuraavaa hallitusta varten?
Sipilän pitää muistaa se fakta, ettei kanslaisilla ole oikein sensuurin vuoksi mitään mahdollisuuksia puuttua fakta ja tosiasillisiin onglemakohtiin, joista kärsimme suureellisen eu-liittovaltion rakentelussa. Kaikkiin eduskunnan ja EU:n yrittämiin lakimuutoksiin pitäisi päästä puuttumaan ja estämään. Kuten perustuslakiin oli muistaakseni tehty lisälause, että Suomea suurempi yksikkö voi tulla tänne komentelemaan, tämä teki tietenkin kukas muu kuin pölhökustaa käteinen. Kukaan muu ei ilkeiä muutella olennaisia vallan rakenteita kuin laittomuuteen menevä luuseri kokoomuksesta.
Siis tällä ilmenevä kritiikki on suoraa heijastusta siitä, että Suomi on vasten tahtoa alettu liittää natsiliittovaltioon. Siitä ei edes hallitus uskalla puhua, saati sitten jos se sitoutuu tottelemaan Angela Merkelin televiossa ja lehdissä lähettämää "viestiä", mikä on seuraava askel EU-Saksan johtamishommissa.
Suomi on nyt siinä asetelmassa kuin se oli Talvi- tai muun sodan aikana liittoutuneena Hitlerin Saksaan. Kaikki nykyiset toimet vastaavat tässä ajassa
Molotov–Ribbentrop-sopimumusta.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Molotov–Ribbentrop-sopimus
Jos sota syttyisi Suomi olisi tyhmän vasemmisto merkelin ( kommunisti Obaman) rinnalla sotimassa. Nyt tuo vasemmisto vastaa täysin sitä kommareiden ryhmää, joka kaatoi Venäjän tsaarin valtaa (=kehumatta sitä, siellä oli taustalla hirmutekoja myös), eli bolshevikkeja, joita siionistit rahoittivat.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14582914/economist-maalailee-kauhukuvan-maailman-tilasta
Ryti–Ribbentrop-sopimus
https://fi.wikipedia.org/wiki/Ryti–Ribbentrop-sopimus
"Ryti–Ribbentrop-sopimus (myös pelkkä Ribbentrop-sopimus) oli Suomen presidentti Risto Rytin kansallissosialistisen Saksan johtajalle Adolf Hitlerille jatkosodan loppuvaiheessa kesäkuussa 1944 lähettämä kirje, jossa hän sitoutui olemaan tekemättä rauhaa Neuvostoliiton kanssa ilman Saksan hyväksyntää.[1] Kyseisen kirjeen on myös tulkittu olleen Suomen ja Saksan välinen liittosopimus."
Venäjä-pakotteet ym. järjestelyt Saksan ja EU:n ehdoilla tätä päivää, kuvio toistuu historiasta.