OJARES: YKSI MAAILMANHALLITUS JA YKSI VALUUTTA!

Gnostic.god.Archon

5

243

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IHME-VAINO-TALOUS

      ! VAINOAVAAN PETOVALTAAN LIITTYVÄT TALOUSPAKOTTEET JA MYÖS IHMEET !

      Ilmestyskirja 13:1 Ja minä näin pedon nousevan( MUIDENKANSOJEN )merestä; sillä oli kymmenen sarvea ja seitsemän päätä, ja sarvissansa kymmenen kruunua, ja sen päihin oli kirjoitettu pilkkaavia nimiä.
      13:2 Ja peto, jonka minä näin, oli leopardin näköinen, ja sen jalat ikäänkuin karhun, ja sen kita niinkuin leijonan kita. Ja lohikäärme antoi sille voimansa ja valtaistuimensa ja suuren vallan.
      13:3 Ja minä näin yhden sen päistä olevan ikäänkuin kuoliaaksi haavoitetun, mutta sen kuolinhaava parantui. Ja koko maa seurasi ihmetellen petoa.

      13:4 Ja he kumarsivat lohikäärmettä, koska se oli antanut sellaisen vallan pedolle, ja kumarsivat petoa sanoen: "Kuka on pedon vertainen, ja kuka voi sotia sitä vastaan?"

      13:5 Ja sille annettiin suu puhua suuria sanoja ja pilkkapuheita, ja sille annettiin valta tehdä sitä neljäkymmentä kaksi kuukautta.

      13:6-8 Ja se avasi suunsa Jumalaa pilkkaamaan, pilkatakseen Hänen Nimeään ja Hänen majaansa( BEIT, TEMPPELI, SEURAAJAKUNTA ), niitä jotka Taivaassa asuvat.
      ( KUN IHMISEN SYDÄN, LUOTTAMUS JA TULEVAISUUDEN TOIVO ON SIELLÄ, NIIN )

      http://keskustelu.suomi24.fi/t/11107538/mihin-uskova-on-oksastettu

      Ja sille annettiin valta( OIKEUS, VALTUUTUS ) käydä sotaa pyhiä( HERRAN JHVH ISRAELIN JUMALAN OMAT, OMAISUUSKANSA, JUMALAN ISRAEL ) vastaan ja voittaa heidät, ja sen valtaan annettiin kaikki sukukunnat ja kansat ja kielet ja kansanheimot.

      Ja kaikki maan päällä asuvaiset kumartavat sitä, jokainen, jonka nimi ei ole Kirjoitettu teurastetun Karitsan elämänkirjaan, hamasta maailman perustamisesta.

      13:9-10 Jos kenellä on korva, hän kuulkoon: Jos KUKA VEI VANKEUTEEN? Niin hän itse vankeuteen joutuu; jos KUKA TAPPOI MIEKALLA? NIIN( HOUTOS? TÄLLÄ TAVALLA )hänet pitää miekalla tapettaman. Tässä on pyhien kärsivällisyys ja usko.

      13:11 Ja minä näin toisen pedon nousevan maasta, ja sillä oli kaksi sarvea niinkuin karitsan sarvet, ja se puhui niinkuin lohikäärme.
      13:12 Ja se käyttää kaikkea ensimmäisen pedon valtaa sen nähden ja saattaa maan ja siinä asuvaiset kumartamaan ensimmäistä petoa, sitä, jonka kuolinhaava parani.

      13:13 Ja se tekee SUURIA IHMEITÄ, niin että saa tulenkin taivaasta lankeamaan maahan ihmisten nähden.

      http://keskustelu.suomi24.fi/t/11147909/ihmeet-ovat-vakeva-eksytys-!

      13:14 Ja se villitsee maan päällä asuvaiset niillä ihmeillä, joita sen sallittiin tehdä pedon nähden; se yllyttää maan päällä asuvaiset tekemään sen pedon kuvan, jossa oli miekanhaava ja joka virkosi.
      13:15 Ja sille annettiin valta antaa pedon kuvalle henki, että pedon kuva puhuisikin ja saisi aikaan, että ketkä vain eivät kumartaneet pedon kuvaa, ne tapettaisiin.
      13:16 Ja se saa kaikki, pienet ja suuret, sekä rikkaat että köyhät, sekä vapaat että orjat, panemaan merkin oikeaan käteensä tai otsaansa,

      ! VAINOAVAAN PETOVALTAAN LIITTYVÄT TALOUSPAKOTTEET JA MYÖS IHMEET !

      13:17 ettei kukaan muu voisi ostaa eikä myydä kuin se, jossa on merkki: pedon nimi tai sen nimen luku.
      13:18 Tässä on viisaus. Jolla ymmärrys on, se laskekoon pedon luvun; sillä se on IHMISEN LUKU. Ja sen luku on kuusisataa kuusikymmentä kuusi.( ATEISTINEN HUMANISMI; KEHITYSOPPI; JÄRJENPÄÄTELMÄ - IHMINEN - ORGANISAATIO )

      ! VAINOAVAAN PETOVALTAAN LIITTYVÄT TALOUSPAKOTTEET JA MYÖS IHMEET !

    • Varoitus

      New Apostolic Reformation (uusapostolisuus) -opetuksessa korostetaan mm. talouden saamista uusapostolien hallintavallan alle.
      Heikki Hilvo ja Jani Liukkonen opettivat ohjelmasarjassaan TV7-kanavalla uusapostolista Seitsemän Vuoren -mandaattioppia.
      TV7-kanavan opetus johtaa väkivaltaan radikalisoitumiseen, kun apostolien hallintavaltaa ryhdytään tavoittelemaan lihan käsivarrella.

      • eiherroinahalliten

        TV7 Renessanssi-ohjelman Seitsemän vuorta (7 vuoren mandaatti)

        http://www.tv7.fi/vod/player/42729/;
        Perhe http://www.tv7.fi/vod/player/42730/;
        Media http://www.tv7.fi/vod/player/42731/;
        Luovuus (taide, viihde) http://www.tv7.fi/vod/player/42732/;
        Politiikka http://www.tv7.fi/vod/player/42733/;
        Koulutus http://www.tv7.fi/vod/player/42734/;
        Raha http://www.tv7.fi/vod/player/42735/;
        Unelma (uskonto, Kingdom Now) http://www.tv7.fi/vod/player/42736/


        Dominion Theology

        This means that their mandate is to do whatever is necessary, to retake the dominion of God’s creation which Adam forfeited to Satan in the Garden of Eden.

        It is making God’s kingdom done here on earth as it is in heaven.

        This includes the need to govern apolitically and spiritual warfare techniques that neutralize the control of our adversary within the functional and territorial spheres of authority to which they have been assigned. To do this they must receive revelation, and they must apostolically and prophetically proclaim that revelation.


      • Olkaa_ALAMAISET
        eiherroinahalliten kirjoitti:

        TV7 Renessanssi-ohjelman Seitsemän vuorta (7 vuoren mandaatti)

        http://www.tv7.fi/vod/player/42729/;
        Perhe http://www.tv7.fi/vod/player/42730/;
        Media http://www.tv7.fi/vod/player/42731/;
        Luovuus (taide, viihde) http://www.tv7.fi/vod/player/42732/;
        Politiikka http://www.tv7.fi/vod/player/42733/;
        Koulutus http://www.tv7.fi/vod/player/42734/;
        Raha http://www.tv7.fi/vod/player/42735/;
        Unelma (uskonto, Kingdom Now) http://www.tv7.fi/vod/player/42736/


        Dominion Theology

        This means that their mandate is to do whatever is necessary, to retake the dominion of God’s creation which Adam forfeited to Satan in the Garden of Eden.

        It is making God’s kingdom done here on earth as it is in heaven.

        This includes the need to govern apolitically and spiritual warfare techniques that neutralize the control of our adversary within the functional and territorial spheres of authority to which they have been assigned. To do this they must receive revelation, and they must apostolically and prophetically proclaim that revelation.

        Luukkaan evankeliumi 20:20 Ja vartioivat Häntä( JESHUA MESSIAS ) ja lähettivät Hänen luokseen hurskaiksi tekeytyviä urkkijoita, saadakseen Hänet( JUMALAN LIHAKSITULLUT SANA; Jh. 1:1-14 ) kiinni jostakin sanasta, niin( HOUTOS? TÄLLÄ TAVALLA ) että voisivat antaa Hänet esivallalle ja maaherran käsiin.

        Roomalaiskirje 13:1 JOKAINEN olkoon alamainen sille esivallalle, jonka vallan alla hän on. Sillä ei ole esivaltaa muutoin kuin Jumalalta; ne, jotka ovat, ovat Jumalan asettamat.
        13:2 Sentähden, joka asettuu esivaltaa vastaan, se nousee Jumalan säätämystä vastaan; mutta jotka nousevat vastaan, tuottavat itsellensä tuomion.
        13:3 Sillä hallitusmiehet eivät ole niiden pelkona, jotka tekevät hyvää, vaan niiden, jotka tekevät pahaa. Jos siis tahdot olla esivaltaa pelkäämättä, niin tee sitä, mikä hyvää on, ja sinä saat siltä kiitoksen;
        13:4 sillä se on Jumalan palvelija, sinulle hyväksi. Mutta jos pahaa teet, niin pelkää; sillä se ei miekkaa turhaan kanna, koska se on Jumalan palvelija, kostaja sen rankaisemiseksi, joka pahaa tekee.
        13:5 Siksi tulee olla alamainen, ei ainoastaan rangaistuksen tähden, vaan myös omantunnon tähden.
        13:6 Sentähdenhän te verojakin maksatte. Sillä he ovat Jumalan palvelusmiehiä, ahkeroiden virassansa juuri sitä varten.

        13:7 Antakaa kaikille, mitä annettava on: kenelle VERO, sille vero, kenelle TULLI, sille tulli; kenelle PELKO, sille pelko; kenelle KUNNIA( SLAVA BOGU ! ), sille kunnia.

        13:8 Älkää olko kenellekään mitään velkaa, muuta kuin että toisianne rakastatte; sillä joka toistansa rakastaa, se on lain täyttänyt.
        13:9 Sillä nämä: "Älä tee huorin, älä tapa, älä varasta, älä himoitse", ja mikä muu käsky tahansa, ne sisältyvät kaikki tähän sanaan: "Rakasta lähimmäistäsi niinkuin itseäsi."
        13:10 Rakkaus ei tee lähimmäiselle mitään pahaa. Sentähden on rakkaus lain täyttämys.
        13:11 Ja tehkää tämä, koska tunnette tämän ajan, että jo on hetki teidän unesta nousta; sillä pelastus on nyt meitä lähempänä kuin silloin, kun uskoon tulimme.

        13:12 Yö on pitkälle kulunut, ja päivä on lähellä. Pankaamme sentähden pois pimeyden teot, ja pukeutukaamme valkeuden varuksiin.
        13:13 Vaeltakaamme säädyllisesti, niinkuin päivällä, ei mässäyksissä ja juomingeissa, ei haureudessa ja irstaudessa, ei riidassa ja kateudessa,
        13:14 vaan pukekaa päällenne HerraJHVH JESHUA MESSIAS, älkääkä niin pitäkö lihastanne huolta, että himot heräävät.


    • gnostilaisia

      Tällainen arvosteli Mauno Mattilaa???!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      97
      2018
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      98
      1478
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      112
      1187
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      77
      1075
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1062
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      903
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      877
    8. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      58
      836
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      822
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      723
    Aihe