Suomi homolisoituu huolestuttavan nopeasti!

Jumalanoma

Homopropagandaa on kaikkialla. Homoiksi syntyy pieni vähemmistö, niin uskottiin. Nykyisin näitä homoja kuitenkin tuntuu olevan kaikkialla. Kun menet baariin, saattaa samaa sukupuolta oleva tulla iskemään sua. Tanssilattioilla näkee yhä enemmän homopareja. Evankelisluterilainen kirkkokin on antanut tälle homolisoitumiskehitykselle sijaa - useimmat evlut papit ovat valmiita siunaamaan homoja avioliittoon.
Suomea edustaa tällä hetkellä homoseksuaalinen Saara Aalto X-factor kisassa UK:ssa. Hän lauloi yhdessä Adam Lambertin kanssa Bohemian Rapsodyn... Adamkin on homoseksuaali. Saaralle annettiin salmiakkia ja Tom of Finland suklaata.
Homopropagandaa on kaikkialla yhä enenevissä määrin. Onneksi katolilainen kirkko ei ole lähteny tähän homohömpötykseen mukaan. Siksi otin eron evlut-kirkosta ja siirryin katolilaisuuteen, koska haluan estää tätä homolisaatiota!

8

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jumalanrauhassa

      Sekoa hommaa on tuo seksin ylenmääräinen korostaminen aivan kuin kaikilla olisi jonkinlainen seksipakko. En minäkään lähde mukaan tuohon hysteriaan.

      Katolilaiset pitävät selibaattia arvokkaana.

    • PasiToivonen
    • No niin pikkuiset, menkää nukkumaan ja lukekaa enemmän humanistisia tieteitä.
      Niin opitte sitten hieman humanismia ja tulette paremmiksi ihmisiksi.
      Nih.
      Ei mulla muuta.
      Nih. Se on moi.

      • Mairicci

        Sääli ettei Kristus kutsunut sinua kirkkoomme van homovastaisuus.


    • pelkopois

      Arvoisa homojen vastustaja,joka kokee olevansa Jumalan oma.

      Voin vapauttaa sinut peloistasi.Sinun ei ole pakko homoilla.Se on täysin vapaaehtoista.

      Itse en ole homo ja mielestäni on vain mielenkiintoista,että heitäkin on.

    • HOhhoijaaaaaaa

      "Homolisoituminen" ei tarkoita yhtään mitään. Että se siitä.

    • terminologia

      Homolisoituminen? Hemmetti, jos tietäisi mitä se on niin olisi helpompi pelätä...

    • JSK2016

      Jeesus opetti meitä rakastamaan lähimmäisiämme kuin itseämmekin. Pyritään siis rukoilemaan toistemme puolesta eikä tuomitsemaan ja ruotimaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      143
      1859
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      280
      977
    3. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      838
    4. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      78
      797
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      729
    6. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      10
      692
    7. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      671
    8. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      48
      656
    9. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      43
      640
    10. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      58
      634
    Aihe