TV Mainokset boikottiin

hehperk

Nykyään tv:tä ei tule oikeataan mitään muuta kuin mainoksia, joilla rahoitetaan lukemattomat uusinnat, mainokset ärsyttää ihan saatanasti samoin uusinnat.
Joten päätin että en osta yhtään mainostettua tuotetta ja elämänlaatu ei ole heikentynyt típpaakaan.

14

437

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 627282

      Asiaa! Mainonta kyseenalaistaa ihmisen oman päättelykyvyn, mitä hän ehkä tarvitsisi/mitä ei.
      Lisäksi "huutavat" monissa mainoksissa niin, että pakko laittaa äänettömälle.

    • toinen-vaihtoehto

      Itse välttelen mainoksia. Melko hvyin onnistuu. Netistä mainokset saa aika kivasti pois näkyvistä.
      Tv sarjat ja leffat (mainoskanavien) katson nauhoitettuna, näin mainokset on helppo skipata.
      Postilaatikkoon ei-mainoksia tarra, niin ei tule postiluukkuunkaan juuri mitään turhia mainoksia
      Robinson palvelulla saa puhelinmainontaa rajoitettua aika kivasti, tyrkyttäjät vähenevät olennaisesti.
      Tämmöisillä helpoilla kikoilla vähennät mainonnan aiheuttamaa stressiä.

      • NimiPertti

        Mikä boikottiin kovasti laajenee, lopettavat mainosrahoitteiset kanavat ja jäljelle jää vain YLE.


      • hehperk

        Niin YLE ....valtion rahoittama korruptoitunut, hyysärien propaganda kanava.
        Silloinhan TV jää ihan turhaksi kapineeksi ja ihmisten laatuaika lisääntyy.


      • hehperk kirjoitti:

        Niin YLE ....valtion rahoittama korruptoitunut, hyysärien propaganda kanava.
        Silloinhan TV jää ihan turhaksi kapineeksi ja ihmisten laatuaika lisääntyy.

        Paitsi että suurin osa ihmisistä vieläkin katsovat paljon TV:tä huolimatta siitä jos yksi tai kaksi aloittavat "boikotin" :)

        https://www.finnpanel.fi/tulokset/tv/vuosi/katsaikakan/viimeisin/


    • EipäNiistä

      TV/Radio=Turhake josta kansa oli riippuvainen joskus 80luvulla....

    • Kuttuuntunut

      Tietyt mainokset tulee monta kertaa päivässä, kuten Oral B- ja Fairy-mainokset. Vitapro-mainokset ottaa niin aivoon. Kaikki mainokset ovat tylsiä. En muista, mitä mainostaa yksi ylipitkä mainos, jossa on lapsia. Taitaa mainostaa jotain lastenvaatteita. Mainos on kuitenkin tosi pitkä. Sekin ihmetyttää, miksi ohjelmia pitää mainostaa etukäteen niin mahdottomasti, että niihin kyllästyy jo pelkän mainostamisen takia.

    • Ootteko huomannu semmosen pirullisen jutun että kaikilla kaupallisilla kanavilla on mainosbreikit yhtä aikaa. Ei siis voi välttää mainoksia. Pirullinen juoni.

      • ei-mainoksille

        Mainostajien vaatimuksesta näin on ollut jo vuosikausia. Siksi parempi katsoa sarjat tallenteina.


    • KamalatRobotit

      Elisan robotit kun näkyy niin kanava vaihtuu alta aikayksikön. Paha puoli on se, että unohtuu kääntää takaisin usein sitten.

      • Trivako

        Sitä kierosilmärobottia kun saisi ottaa jaloista kiinni ja hutkia sillä mainoksen tekijöitä takaraivoon :)


    • Bror-Erik1974odin

      Oletteko kenties huomanneet että teidät on pahasti aivopesty juur katsomaan näitten mainosten välipalaohjelmia ja mainoskanavia yleensäkin? Olette osanne ansainneet totisesti
      joten miksi valitatte. :)

    • KasvotMenetetty

      HELOU!!! Vi.....ko muitakin kun tämä tyyppi ilmestyy kuvaruutuun. Hel...ti että voi olla kuvottava mainos. TV1 kääntyy heti ja loppuilta menee sen ja satelliittikanavien kanssa. Ei tuota enempää vois ärsyttää. Lentoturman mainostaminen onnellisimmaksi tapahtumaksi on moraalitonta ja sariasta sekin. Kun vielä kolme kertaa kanavaa käänsi ja sama pärstä tuli niin riitti varmasti nämä kanavat tuossa heinäkuussa.
      Ei ole firma sen kummoisempi kuin mainoskaan. Ihmettelen vaan aina, että kun joku omistaa tuon mainostajan liittymän, niin en ihmettele. Kannattaa vaihta, mainekin on muilla parempi ja omistajakin saa kunnioitusta. Elisa on menettänyt kasvonsa!

    • ylenantia

      Vanhaan hyvään aikaan tuli mainoksia ohjelmien välissä. Nyt tulee ohjelmia mainosten välissä. Plus että ohjelmatkin on pelkkää mainosta ja tuotesijoittelua täynnä. Onneksi tämä tv ihanuus tulee kaatumaan omaan näppäryyteensä. Jethro, Hedberg, Arman ja kaarnalaiva visiönäärit pitäisi haudata ydinjätteen mukana peruskallioon muutaman kilometrin syvyyteen .
      Kukaan ei jää kaipaamaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      62
      1208
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      685
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      99
      613
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      582
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe