Itse olen kotona kuten tavallista koska ei rahaa matkustaa minnekään.
Matkustatteko ulkomaille jouluksi?
zxcjdhgfsxz
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Itse pyrin olemaan ulkomailla aina kun mahdollista.
Näitähän se aloittaja yritti tänne houkutella. Yksikö niitä nyt vaan on? Eikö tosiaan lukijakunnassa ole kuin yksi, joka pitää tarpeellisena kehaista omilla asioillaan? Kyllähän nyt Suomessa omakehujia yleensä on riittänyt ..
Ollaan talvi kotijoukoissa, matkustellaan sitten kesällä höpömökillä sitäkin enemmän !
Late Lapista. SSSS Ry!
Niin, mitäpä matkasuunnitelmia teillä joulunaikaan?
Varmaan tulee baarissa käytyä.
No siellä ainakin tapaa muita ihmisiä joten ihan ok.
Kotimaassa joulu on kaunis juhla kristillisene perinteineen. Ja sisällä on ihanan lämmin... Lämpimien maiden asunnot talvis aikaan voivat olla yllätys turisteille: kylmiä ja kosteita, home haisee ja kylpyhuoneiden viemärit löyhkäävät. Sateiset päivät tuovat kosteuden huoneisiin eritoten petivaatteisiin. Kannattaa ottaa joulunviettoon mukaan sähkötyyny, millä lämmittää 15 asteisen makuhuoneen peti. Jos aurinko paistelee päivisin, silloin lenkkarit jalkaan ja ulos liikkumaan. Joulu on tiivis perhejuhla katolisissa maissa.
Kiitos tiedosta.
Nautin ihanista sinisistä hetkistä, pimeydestä ja loskasta, ne luovat aitoa, konstailematonta keskitalven ja joulun tunnelmaa. Mitä pohjoisemmaksi pääsee sen parempi. Ei mitään tekopirteää ilottelua vaan reilua jouluhaikeutta sen olla pitää näillä leveyksillä.