Ota Jeesus Kristus vastaan nyt !

506

SYNTISEN RUKOUS!
RAKAS TAIVAALLINEN ISÄ„!

Tulen eteesi Jeesuksen Kristuksen nimessä.

Tuon eteesi kaikki syntini, kaikki taakkani ja kaiken sen, mikä minua sitoo ja vangitsee.

Isä, pese minut Jeesuksen kalliissa veressä jonka hän vuodatti Golgatalla minun syntieni tähden.

Katkaise synnin ja Saatanan kahleet minun ja omaisteni elämässä.

Pane minuun kalliin veresi merkki.

Halua antaa sinulle henkeni, sieluni ja ruumiini ja olla sinun omasi niin kauan kuin elän täällä maanpäällä ja sitten taivaassa.

Turvaudun uskossa yksin Sinuun, Herra Jeesus Kristus, Sillä sinä olet elävän Jumalan Poika. Ole Herrani ja Vapahtajani tästä hetkestä iankaikkisesti.

Uskon koko sydämestäni sen, mitä nyt suullani tunnustan näin sanoen: Sinä olet minun Vapahtajani, Herrani ja Jumalani. Olen nyt uudestisyntynyt -Jumalan lapsi. Uskon sen ja otan vastaan Jeesuksen nimessä AAMEN.
Jeesus sanoo:
"...sitä joka luokseni tulee, minä en aja pois"

Jeesus antaa kaikki syntisi anteeksi

13

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En.kyllä.ota

      On sen verran älliä.

    • ota_jeesus_vihtaan_ny

      Yritän ottaa parin pompun jälkeen. Ennustan kylläkin etten saa kiinni.

    • mcvz

      Mitä uskonsuuntaa edustat aloittaja?

      • jhkkjhjkhhj

        Saatananpalvontaa.


    • JEEESUIS

      linda lamas, pamela ade , mitä muutakaa suomen huippu tecnologia,
      Ei nokiakaa pystynyt pitämaan kun intialaiset potkittin pihalle,
      Hyvä jos vanhalla nokian tehtaalla , alkaa valmistamaan suomipillu markkinat,Ei hikoile ollenkaan voittelee vaan kunnolla, siillä pärjä!
      (Tuo oli huonoin, kun ennen suomen mies politiikot oppinut voittelemaan persetta ja kääntää sitä usalle, huh.. onneksi sellaista ehkä loppunut!)
      Tietenkin Vanholle britille ,kanadalaisille, usan plyboy papalle tai autralialaisille ,
      Suomi neidot kyllä myy halavalla pillusi jos kuori on valkoinen ja puhuu englantia, italia tai ranskaa!
      (sittä jälken kun raha asiat kun, on kunnossa menee matka afrikkaan, safari.................... Hahaaa!
      Suomen pillu ei onnistunut tälläkertaa!
      Toivottavasti ei tartuta muita, niitä mitä britissa saatut!
      Tyovöima koulutuksesta pitä olla virallisesti miehelle runkkaus kurrsi :D :D :D!

    • miksivertaukset

      Jeesus turvautui vertausten käyttämiseen myös siksi, että hän katsoi ne parhaaksi keinoksi torjua Jerusalemin uskonnollisten johtajien harkiten tehdyn yrityksen opettaa sellaista, että kaikki, mitä hän teki, oli tehty riivaajien ja perkeleiden ruhtinaan avulla. Luontoon vetoaminen suuntautui tuollaista opetusta vastaan, sillä tuolloiset ihmiset katsoivat kaikkien luonnonilmiöiden johtuvan hengellisten olentojen ja yliluonnollisten voimien välittömästä vaikutuksesta.
      Hän päätti käyttää tätä opetusmenetelmää myös siksi, että se antoi hänelle mahdollisuuden julistaa tärkeitä totuuksia niille, jotka halusivat tietää paremman tien, samalla kun se tarjosi hänen vihamiehilleen vähemmän tilaisuuksia löytää syytä paheksuntaan ja syytösten esittämiseen häntä vastaan.

    • älkääkirotko

      Ihminen, kuka on vihollisesi? Varmasti se on kehosi, ja kaikki, jotka ylistävät sinua. Sen takia, jos olisit tervejärkinen, suutelisit niiden kättä, jotka pilkkaavat sinua, ja antaisit lahjoja niille, jotka vainoavat ja lyövät sinua paljon; tämä sen takia, että mitä enemmän sinua tässä elämässä vainotaan ja solvataan, sitä vähemmän tuomiopäivänä.
      Mutta jos kerran viattomia pyhimyksiä ja Jumalan profeettoja on maailmassa häväisty ja vainottu, mitä pitäisikään sinulle tehdä, syntinen? Ja jos he kestivät kaiken kärsivällisyydellä ja vainoajiensa puolesta rukoillen, mitä pitäisikään sinun tehdä, joka ansaitset rangaistuksen?
      Shimei kirosi Jumalan palvelijaa, profeetta Daavidia, ja heitti häntä kivillä. Mitä Daavid sanoi niille, jotka olisivat halunneet tappaa Shimein? "Minkä vuoksi sinä, Jooab, haluaisit surmata Shimein? Anna hänen vain kirota minua, sillä se on Jumalan tahto, ja Hän tulee muuttamaan tämän kirouksen siunaukseksi." Näin tapahtui: sillä Jumala näki Daavidin kärsivällisyyden ja pelasti hänet Absalomin vainolta.
      Älä vaikeuksia kohdatessasi ajattele, kuinka paljon olet joutunut kärsimään, äläkä häntä, joka loukkaa sinua, vaan mieti, kuinka paljon ansaitsisit helvetissä paholaisten käsistä syntiesi takia.

      • Hmmm...


    • Aloita synnitön elämä, liity ateisteihin.

    • Aloita synnitön elämä, ryhdy ateistiksi.

    • Hmm...

    • Aamen1

      Otan Jeesuksen vastaan.

    • zxjys

      Pljonko promilleja aloittajalla?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka vanha kaivattusi on?

      Gallup teille kaikille
      Ikävä
      116
      1387
    2. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      41
      1256
    3. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      50
      1019
    4. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      102
      898
    5. Ihana juhannusperinne

      Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa
      Lieksa
      51
      815
    6. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      84
      803
    7. Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa

      Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s
      Suomussalmi
      77
      733
    8. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      56
      718
    9. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      34
      646
    10. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      59
      635
    Aihe