SYNTISEN RUKOUS!
RAKAS TAIVAALLINEN ISÄ„!
Tulen eteesi Jeesuksen Kristuksen nimessä.
Tuon eteesi kaikki syntini, kaikki taakkani ja kaiken sen, mikä minua sitoo ja vangitsee.
Isä, pese minut Jeesuksen kalliissa veressä jonka hän vuodatti Golgatalla minun syntieni tähden.
Katkaise synnin ja Saatanan kahleet minun ja omaisteni elämässä.
Pane minuun kalliin veresi merkki.
Halua antaa sinulle henkeni, sieluni ja ruumiini ja olla sinun omasi niin kauan kuin elän täällä maanpäällä ja sitten taivaassa.
Turvaudun uskossa yksin Sinuun, Herra Jeesus Kristus, Sillä sinä olet elävän Jumalan Poika. Ole Herrani ja Vapahtajani tästä hetkestä iankaikkisesti.
Uskon koko sydämestäni sen, mitä nyt suullani tunnustan näin sanoen: Sinä olet minun Vapahtajani, Herrani ja Jumalani. Olen nyt uudestisyntynyt -Jumalan lapsi. Uskon sen ja otan vastaan Jeesuksen nimessä AAMEN.
Jeesus sanoo:
"...sitä joka luokseni tulee, minä en aja pois"
Jeesus antaa kaikki syntisi anteeksi
Ota Jeesus Kristus vastaan nyt !
13
81
Vastaukset
- En.kyllä.ota
On sen verran älliä.
- ota_jeesus_vihtaan_ny
Yritän ottaa parin pompun jälkeen. Ennustan kylläkin etten saa kiinni.
- mcvz
Mitä uskonsuuntaa edustat aloittaja?
- jhkkjhjkhhj
Saatananpalvontaa.
- JEEESUIS
linda lamas, pamela ade , mitä muutakaa suomen huippu tecnologia,
Ei nokiakaa pystynyt pitämaan kun intialaiset potkittin pihalle,
Hyvä jos vanhalla nokian tehtaalla , alkaa valmistamaan suomipillu markkinat,Ei hikoile ollenkaan voittelee vaan kunnolla, siillä pärjä!
(Tuo oli huonoin, kun ennen suomen mies politiikot oppinut voittelemaan persetta ja kääntää sitä usalle, huh.. onneksi sellaista ehkä loppunut!)
Tietenkin Vanholle britille ,kanadalaisille, usan plyboy papalle tai autralialaisille ,
Suomi neidot kyllä myy halavalla pillusi jos kuori on valkoinen ja puhuu englantia, italia tai ranskaa!
(sittä jälken kun raha asiat kun, on kunnossa menee matka afrikkaan, safari.................... Hahaaa!
Suomen pillu ei onnistunut tälläkertaa!
Toivottavasti ei tartuta muita, niitä mitä britissa saatut!
Tyovöima koulutuksesta pitä olla virallisesti miehelle runkkaus kurrsi :D :D :D! - miksivertaukset
Jeesus turvautui vertausten käyttämiseen myös siksi, että hän katsoi ne parhaaksi keinoksi torjua Jerusalemin uskonnollisten johtajien harkiten tehdyn yrityksen opettaa sellaista, että kaikki, mitä hän teki, oli tehty riivaajien ja perkeleiden ruhtinaan avulla. Luontoon vetoaminen suuntautui tuollaista opetusta vastaan, sillä tuolloiset ihmiset katsoivat kaikkien luonnonilmiöiden johtuvan hengellisten olentojen ja yliluonnollisten voimien välittömästä vaikutuksesta.
Hän päätti käyttää tätä opetusmenetelmää myös siksi, että se antoi hänelle mahdollisuuden julistaa tärkeitä totuuksia niille, jotka halusivat tietää paremman tien, samalla kun se tarjosi hänen vihamiehilleen vähemmän tilaisuuksia löytää syytä paheksuntaan ja syytösten esittämiseen häntä vastaan. - älkääkirotko
Ihminen, kuka on vihollisesi? Varmasti se on kehosi, ja kaikki, jotka ylistävät sinua. Sen takia, jos olisit tervejärkinen, suutelisit niiden kättä, jotka pilkkaavat sinua, ja antaisit lahjoja niille, jotka vainoavat ja lyövät sinua paljon; tämä sen takia, että mitä enemmän sinua tässä elämässä vainotaan ja solvataan, sitä vähemmän tuomiopäivänä.
Mutta jos kerran viattomia pyhimyksiä ja Jumalan profeettoja on maailmassa häväisty ja vainottu, mitä pitäisikään sinulle tehdä, syntinen? Ja jos he kestivät kaiken kärsivällisyydellä ja vainoajiensa puolesta rukoillen, mitä pitäisikään sinun tehdä, joka ansaitset rangaistuksen?
Shimei kirosi Jumalan palvelijaa, profeetta Daavidia, ja heitti häntä kivillä. Mitä Daavid sanoi niille, jotka olisivat halunneet tappaa Shimein? "Minkä vuoksi sinä, Jooab, haluaisit surmata Shimein? Anna hänen vain kirota minua, sillä se on Jumalan tahto, ja Hän tulee muuttamaan tämän kirouksen siunaukseksi." Näin tapahtui: sillä Jumala näki Daavidin kärsivällisyyden ja pelasti hänet Absalomin vainolta.
Älä vaikeuksia kohdatessasi ajattele, kuinka paljon olet joutunut kärsimään, äläkä häntä, joka loukkaa sinua, vaan mieti, kuinka paljon ansaitsisit helvetissä paholaisten käsistä syntiesi takia. Aloita synnitön elämä, liity ateisteihin.
Aloita synnitön elämä, ryhdy ateistiksi.
Hmm...
- Aamen1
Otan Jeesuksen vastaan.
- zxjys
Pljonko promilleja aloittajalla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse2857068Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r544981Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1004491Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli114303Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s433815Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1203682Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan683646Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava273549SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha713333Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739592490