http://www.iltalehti.fi/uutiset/201612132200039909_uu.shtml
Samanlaisia rosvoja kaikki rahankerääjät!
Samanlaisia rosvoja kaikki rahankerääjät!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
taasko spärrä valokeilassa.
Kyseessä ei ole SPR vaan Pelastakaa Lapset ry.
Ettekö te osaa edes lukea?
Ihan sama!
Ja niiden ero oli..?? Varas on eri niminen siinä kaikki.
Sama paska eri paketissa. Ei ole vuosiin enää tullut mieleenkään senttiäkään tiputtaa lippaisiin.
Olet harvinaisen viisas mies.
Ei se ole ihan sama asia.
Olet siis itse varas. Varas on eri niminen siinä kaikki. Niinhän?
Toivottavasti et käyttänyt koko kapasiteettiasi tuohon =/
"Oikeuden mukaan hän hyötyi noin 53 000 euroa .......Ehdollisen vankeuden lisäksi oikeus määräsi naisen neljän ja puolen vuoden liiketoimintakieltoon ja 30 päivän yhdyskuntapalveluun."
Ihanko reiluun neljään vuoteen ei saa kavaltaa ja huijata IDIOOTTEJA ja joutuu 30 päiväksi OIKEISIIN TÖIHIN.
HUIJUIU-JUI ONPA RAAKA RANGAISTUS, VAI MITÄ FEMINISTILESBO-KUUKERINNELIIN LUTKUTTAJAPUOLUE?
Ei tuolalinene ihminen pysty ikinä oikeisiin töihin menemään =(
Minunkin mielestäni rangaistus vaikuttaa kovalta. Mihin oikeuslaitos on matkalla, sitä miettikäämme... Jos vähän pientä rahaa lipsahtaa omaan pussukkaan, niin heti ollaan syyttelemässä ja rankaisemassa.
Kyllä pitäisi pienen ihmisen erheille löytyä myötätuntoa ja ja tukeahan se ennen muuta tuollainen ihminen kaipaa.
Uutinen kylläkin kertoo Pelastakaa lapset Ry:stä, jolla ei ole mitään tekemistä SPR:n kanssa. Ihan eri järjestö ja ihan eri toimintakenttä.
Aivan samoja rosvoja.
"Pelastakaa Lapset ry:n ex-johtaja kavalsi yhdistyksen varoja itselleen vuosikausia - tuomittiin ehdolliseen"
Pelastakaa lapset Ry. ei ole Suomen Punainen Risti, taas ei ole aloittaja osannut edes lukea uutista eikä ole ymmärtänyt lukemaansa. SPR ei ole sama järjestö kuin Pelastakaa lapset Ry, eikä näillä kahdella järjestöllä ole mitään yhteistä. Miten tyhmää porukkaa te idiootit oikein olette kun ette lukea osaa?
Turpa kii, vokkihuora!
En ymmärrä miksi sekaannut? Ottaako kiinnijääminene noin tunnon päälle? Miksi puolustat varkaita?
Kuka puolustaa varkaita? Tässä puolustetaan täysin syytöntä SPR:ää. Ja muuten myös Pelastakaa lapset ry on täysin syytön, sehän on rikoksen uhri.
Mutta eihän idiootit mitään tajua.
Taisi mennä ihon alle?
kuinka suuri rikos pitää olla että siitä saa ehdottoman tuomion ,en ymmärrä näitä ehdollisia tuomiota alkuunkaan ,seuraan mielen kiinolla nyt alkanutta oikeuden käyntiä kahta isis murhajaa vastaan uskaltaako suomen oikeuslaitos palauttaa irakkiin rikollisina vai saavatko suomessa ehdollisen tuomion ja turvapaikan
Kepulaiset, kokoomulaiset ja demarit kavaltaa. Ei kai ne halua kovia tuomioita josta voisi tulla ennakkotapaus omille käräjille.
SPR:n syyttäminen toisten järjestöjen sisäisistä aisoista on täysin naurettavaa typeryyttä. Pelastakaa lapset RY:n kavallus ei liity millään tavalla SPR:n toimintoihin eikä tule ikinä liittymäänkään. SPR ei päätä mitä Pelastakaa lapset Ry:ssä tapahtuu, eikä voi vaikuttaa mitenkään toisen järjestön asioihin. Vain totaalinen typerys syyttää SPR:ää ulkopuolisen järjestön mokista.
SPR ei ota mitään kantaa muiden järjestöjen tekemisiin, eikä vastaa niiden toiminnasta.
Vedä henkeä välillä, ja ota kuukerin mela pois suustasi.
Spr vetää omiin taskuihin joka keräyksestä.
Niiden nenä-juitsu kusi kasaan Piti saada 4 kasaan saatiin vain vajaa 2 miljoonaa.
SPR on pahin kaikista,mene Haitiin mölisemään, voit asua SPR:än 100 000 000 hökkelissä yhdessä nisitä viidestä. Todella typerää mennä varkaiden puolelle ja puolustella petoksen tekijää,kuinka sinisilmäienen ihmineen oikein voi olla?
Pelottavan usein nykyään SPR parrasvaloissa epämääräisissä uutisissa. Kaikenmaailman kähmintää, irstailuakin. Hävetkää siellä SPR.ssä.
30 päivää "ilmaistyötä" yhteiskunnan "hyväksi" josta "palkkaennakkoa" yli 50 000e.
Jopa J.Käteinen kalpenee alle 30 000e tuloillaan.
Spärrän mammojen pikkarit kastuu, kun kaksoset jäävät suomeen lusimaan elinkautisiaan.
Pian suvakit ovat perhetapaamisissa.