Cittariin uusi yrittjä

OikeaJoululahja

Tammikuun 18 päivänä tulee uusi yrittäjä Cittariin. Varmaan paranee koko ruokapuoli ainakin toivon niin. Ja henkilökunta varmaan päivitetään kun nykyinen henkilökunta sanoi että kun ei pullovettä ollut hyllyssä niin ota kaivosta veden. Oikea myyjä olisi hakenut pullovettä jostakin ja ripeesti niin olisi asiakas ollut tyytyväinen.
Toinen mitä mättää oikein kunnolla Cittarissa on se että tuo posti pitäis siirtää pois kaupan tilasta esim. vaihtaa paikka neuvonnan kanssa että ei tarttis jonottaa kaupan sisätuloportilla.

6

262

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KOVIS_Jjjjöniiiii

      uusi yrittäjä vois olla tyylii : KirkkoNummiJOni

      cittaris myytäis tiskintakaa happoi ja vittu sienii.

    • Piripäät

      Eiks siellä jo myydäkin? Huvittavaa katsoa kun aikuiset miehet pyörii kun tarhaikäset aivan käkenä keskustassa.

    • kaupanalalla

      Postin sijaintiin ei kauppias vaikuta vaan Kesko. Samalla tavalla toteutettu kaikissa muissakin Cittareissa. Ja ennen kuin alatte valittaa taas kassojen vähyydestä, niin ruokapuolen kauppiaalla ei siihen ole mitään merkitystä. Tämä vaihdos toivottavasti parantaa työntekijöiden olosuhteita

    • Itsekinjoskuskaupanalall

      Valtsussa ei toteutettu tollalailla, vaan info hoiti postin. Mutta se olikin Hesassa. Ja se ei ole valittamista, vaan kehitysehdotus.

      • kaupanalalla

        Valtsu ei ole Cittari. Kaikissa Cittareissa posti on kaupan puolella. Ja turha sitä "kehitysehdotusta" on tyrkyttää sinne ruokakaupan puoleen, kun ei postipalvelut eikä kassahenkilöiden määrät ole sen kauppiaan ratkottavissa


    • NYRPEÄASENNESINULLA

      Ei olekaan, mutta näissä asioissa ollaan vuosia edellä muualla Kirkkonummea. Sen takia on myös tietoa hyvistä ja huonoista puolista. Sitä kokemusta et sinäkään voi kiistää, etkä ottaa pois meiltä asiakkailta, jotka myös maksavat palkkasi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      413
      1819
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      147
      1165
    3. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      90
      1102
    4. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      67
      1093
    5. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      105
      1038
    6. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      156
      893
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      741
    8. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      701
    9. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      689
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      654
    Aihe