Tammikuun 18 päivänä tulee uusi yrittäjä Cittariin. Varmaan paranee koko ruokapuoli ainakin toivon niin. Ja henkilökunta varmaan päivitetään kun nykyinen henkilökunta sanoi että kun ei pullovettä ollut hyllyssä niin ota kaivosta veden. Oikea myyjä olisi hakenut pullovettä jostakin ja ripeesti niin olisi asiakas ollut tyytyväinen.
Toinen mitä mättää oikein kunnolla Cittarissa on se että tuo posti pitäis siirtää pois kaupan tilasta esim. vaihtaa paikka neuvonnan kanssa että ei tarttis jonottaa kaupan sisätuloportilla.
Cittariin uusi yrittjä
6
209
Vastaukset
- KOVIS_Jjjjöniiiii
uusi yrittäjä vois olla tyylii : KirkkoNummiJOni
cittaris myytäis tiskintakaa happoi ja vittu sienii. - Piripäät
Eiks siellä jo myydäkin? Huvittavaa katsoa kun aikuiset miehet pyörii kun tarhaikäset aivan käkenä keskustassa.
- kaupanalalla
Postin sijaintiin ei kauppias vaikuta vaan Kesko. Samalla tavalla toteutettu kaikissa muissakin Cittareissa. Ja ennen kuin alatte valittaa taas kassojen vähyydestä, niin ruokapuolen kauppiaalla ei siihen ole mitään merkitystä. Tämä vaihdos toivottavasti parantaa työntekijöiden olosuhteita
- Itsekinjoskuskaupanalall
Valtsussa ei toteutettu tollalailla, vaan info hoiti postin. Mutta se olikin Hesassa. Ja se ei ole valittamista, vaan kehitysehdotus.
- kaupanalalla
Valtsu ei ole Cittari. Kaikissa Cittareissa posti on kaupan puolella. Ja turha sitä "kehitysehdotusta" on tyrkyttää sinne ruokakaupan puoleen, kun ei postipalvelut eikä kassahenkilöiden määrät ole sen kauppiaan ratkottavissa
- NYRPEÄASENNESINULLA
Ei olekaan, mutta näissä asioissa ollaan vuosia edellä muualla Kirkkonummea. Sen takia on myös tietoa hyvistä ja huonoista puolista. Sitä kokemusta et sinäkään voi kiistää, etkä ottaa pois meiltä asiakkailta, jotka myös maksavat palkkasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712963
- 462564
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322225- 792138
- 951956
- 321702
- 121536
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171487Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?271302Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil191195