Olen partamuslimi

Tänään oikein kivaa tuo suomalaisten ymmärtäminen. Meillä on täällä unelma. Kyllä sopii tulla tänne vaikka vähän keikaroimaan, kun vastaanotto on parempi kuin sulttaanin haaremeissa.

Sipilä ja Merkel ovat maailman parhaita poliitikkoja, onkohan Ludwig Erahadin mitalia vielä jaettu? Nyt olisi jo kiire, että sponsorihanat vaan pysyisivät muslimielämän viljelyyn Euroopassa auki.

"Meillä on unelma! La la la la laa"
11110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Paljonko laitetaan, kysytään ja sitten hanan avaa, kuka muu kuin ikimuistoinen Suomen pääministeri. Jostain syystä niillä on epätavallisen hyvä sydän.

Äänestä

Olen siistinyt parran ja lähden viemään joululahjan poliitikkojohtajille tuonne eduskuntatalolle. Ostin siihen lahjaa, kaksi kultaista tähteä tiimarin nykyversiota. Pakettiin tulee myös sirppi ja kuutamo, molemmat kullattua foliota.

Äänestä

Pian päivä koittaa kun musulmaanien parrat poltetaan...

Äänestä
  • Kun on hyvä sydäminen, ei pään tarvikaan toimia järkevästi. Sanoi joku joskus.

    Äänestä

kiljuu armoa samanlailla, kun tsetsenit aikoinaan.

Äänestä

Tuo Usan Obama se on mahtikaveri, melkein kuin sahtikaveri. Obama se järkkää meille partamuslimeille tilaa ja sijaa tänne läntiseen maailmaan. Olemme hyvin ihastuneita Yhdysvaltain johtajaan, huippumies.

Hän vierailee joskus moskeijoissakin ja osallistuu yhteislauluun, harras ja niin puhdas mies. Syö ihan puhdasta halal-nautaa. Naudat riiputetaan alassuin, että veret saa pois, kun sydän on vielä toiminnassa tai en ole sen alan asiantuntija, mutta luulen sen olevan noin. Kaveri syö halal-puhdasta lihaa, on siinä "puhdaslihainen" mies.

Äänestä

Joulupukin käyntiä en odota kotiini. Sitä satuolentoa ei meille tilata, vaikka voisihan sitä leikillään Suomessa pukki tuoda lahjat.

Äänestä

On se kummallista, ettei kukaan ota huomioon, miten erikoinen olen, kun olen partamuslimi. Miten kukaan kiittämätön ei muista päivittäin iloisesti tervehtiä ja korostaa sitä, että on muslimi. Onhan siinä monen monta erikoista piirrettä, paitsi jos nyt sattuu asumaan Saudi-Arabiassa tai Somaliassa. Mutta täällä se on niin erikoista, että joka päivä voisi aloittaa uuden ketjun, kertomalla, miten tärkeä on tämä uskonto, jota edustan ja, että olen erikoinen, pitäisi morjestaa.

Kerran viikossa uusi ketju, että mikä olen.

Äänestä
  • Olemme pahoillamme, mutta meillä on vaikeuksia etsiä teille tarpeeksi alaikäisiä neitsyitä että saisimme paratiisikokemuksenne täydelliseksi. Kaiken muun olemme tehneetkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hieno.valloitustarina kirjoitti:

Tänään oikein kivaa tuo suomalaisten ymmärtäminen. Meillä on täällä unelma. Kyllä sopii tulla tänne vaikka vähän keikaroimaan, kun vastaanotto on parempi kuin sulttaanin haaremeissa.

Sipilä ja Merkel ovat maailman parhaita poliitikkoja, onkohan Ludwig Erahadin mitalia vielä jaettu? Nyt olisi jo kiire, että sponsorihanat vaan pysyisivät muslimielämän viljelyyn Euroopassa auki.

"Meillä on unelma! La la la la laa"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu