Frederik, Danny, Tapani Kansa...Eikö nämä vanhan pierut voisi jo kuolla pois tuhlaamasta palstatilaa lehdissä?
Ei ole mitään säälittävämpää kuin vanhat kuihtuneet äijärahjukset, jotka eivät tajua olevansa vanhuksia.
Ei ole mitään säälittävämpää kuin vanhat kuihtuneet äijärahjukset, jotka eivät tajua olevansa vanhuksia.
Vastaukset 6
Vanhimmat
eipä sustakaan ole mitään iloa kenellekään...
susta?
Nuo voisi istuttaa joskus kilpa-auton rattiin ja katsoa onko Tapsa vielä nopein kuski. Dänihän taitaa kulkea enimmäkseen keikkabussilla.
Äläpä nyt morkkaa nuoruuteni suuria staroja. He tuovat meille ikänaisille kivaa nostalgista värähtelyä näin ehtoopuolella, siis musiikin välityksellä. Onneksi heillä kaikilla on lastenlasteni ikäiset ns. tyttöystävät ja hoitajat joten jättävät ymmärrettävästi meidät vanhat harput rauhaan, joka meille suotakoon.
Kyllä minä vielä näin 80-v haluaisin kokea pientä kutkutusta noitten poikien avulla. Rollaattorilla on vaan hiukan hankalaa mennä konserttilavan eturintamaan. Taaenpaahan ei oikein näe eikä kuule mitään. Lapsenlapsenlapsetkaan ei auta narikkaruuhkassa.
heidan ei kannata kuolla,he tienaavat esityksistaan..levyistaan ja muista esityksistaan koko elamansa ajan ja suku ym. jalkeenjaavat 70v heidan kuoleman jalkeen.
taiteilijan kuolema ei pysayta tuloja jalkeenjaaville kuin vasta 70v kuoleman jalkeen.
missa muussa ammatissa tienaa kuoltuaan noin pitkaan? en tieda muita hlöammatteja.
tuo on uskomatonta,mutta totta. miten mahdollista,siita ei hajuakaan.