Maastakarkoitettu kärysi myymälävarkaudesta !

http://www.iltalehti.fi/uutiset/201612172200042129_uu.shtml

JA TÄMÄ EI JÄÄ TÄHÄN ........ MONTAKOHAN ON TIELLÄ TUNTEMATTOMILLA?

SUOMEN HALLITUKSEN PITÄISI ALKAA JO TOIMIA NÄITTEN SUHTEEN.... naurettavalta tuo asioiden hoito näyttää !!!
23263
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Kaikenlainen rikollisuus kasvaa koska maassa on tuhansia laittomia matuja.

1Äänestä

hyvä, että piileskelijä löytyi vähäksi aikaan...kohta on hukassa taas

1Äänestä

perui päiväohjelman ja juoksi viivana ressukan kanssa dressmannille ostamaan rytkyjä.

1Äänestä

Ei, kyllä se on tärkeämpää nyt jahdata kaikenmaailman Iljoja kuin pitää nämä laittomasti maassa tunkeilevat karvaperskultamunat poissa maasta.

Yhteenkin tuollaiseen saatanaapalvovaan myymälävarkaaseen, jos törmään niin hakkaan siltä kädet poikki...

1Äänestä

yli kolmetuhatta on kadoksissa jollei suljettuja palautuskeskuksia perusteta rikollisuus räjähtää käsiin kun ylityöllistetty poliisi ei enää mahda mitään ?

1Äänestä

"25-vuotiaalle miehelle kerrottiin tulkin välityksellä kiinnioton syy ja hänet toimitettiin poliisin tiloihin. Miehellä todettiin lisäksi olevan voimassa etsintäkuulutus maasta käännyttämistä varten. Asiaa tutkitaan varkautena."

Ja yhä vielläkään yhdenvertaisuuden ja myrkkysuvakkien matuagendan nimissä tuota aavikkokulttistia ei voi maasta ulostaa noin vaan..

1Äänestä
  • "Miehellä todettiin lisäksi olevan voimassa etsintäkuulutus maasta käännyttämistä varten. Asiaa tutkitaan varkautena."

    Heh, silti asiaa tutkitaan pelkkänä varkautena, kas kun ei näpistyksenä...

    1Äänestä

Vartioidenko nuo pitää ottaa kiinni? Päästettinkö taas vapaalle? Mitä tekee poliisi, suojelee noiden mielenosoitusmarssia. Siellä niitä etsintäkuulutettuja oli Tampereella iso lauma. Tämä on kuin farssia.

1Äänestä
  • Miksi poliisi ei iskenyt?

    1Äänestä

  • Tietenkin päästettiin.
    Ei näpistely ole varkaus.
    Jos ois 10.000 euron edestä vieny.
    Se olisi jo varkaus Suomen laissa...

    1Äänestä

ihan samalla lailla rikolliset romanit karkoitetaan Suomesta- Haukutte kaikkea mikä liikkuu ennenkuin tiedätte.

1Äänestä
  • mutta miksi täällä annetaan mahdollisten terroristien kulkea täysin vapaasti?

    1Äänestä

  • Onneksi ne vielä pysyvät isoissa kaupungeissa nyt talvella nuo passittomat ja laittomasti maassa olevat. Kunhan kesä koittaa ne leviävät pitkin maata noilla ryöstö retkillään. On nyt talven aikana täydennettävä nuo Susihauli panos varastot täyteen. Voihan sitä myös latailla itse kunnon panoksia noilla polkupyörän laakeri
    5 - 6 mm teräskuulilla lentää pitkälle ja menee autonkin pellistä läpi. Että silleen.

    1Äänestä

  • höpöhöpö kirjoitti:

    Onneksi ne vielä pysyvät isoissa kaupungeissa nyt talvella nuo passittomat ja laittomasti maassa olevat. Kunhan kesä koittaa ne leviävät pitkin maata noilla ryöstö retkillään. On nyt talven aikana täydennettävä nuo Susihauli panos varastot täyteen. Voihan sitä myös latailla itse kunnon panoksia noilla polkupyörän laakeri
    5 - 6 mm teräskuulilla lentää pitkälle ja menee autonkin pellistä läpi. Että silleen.

    voi voi kunei ihan ryöstäytyis käsistä mutta pahoin pelkään että viattomia ruumiita tulee ja paljon se on täysin meidän päättäjien syytä kun antavat näiden laittomien desanttien mellastaa täällä vapaasti?

    1Äänestä

  • No ryöstäytyyhän se viimeistään ja keväällä tai kesällä, kun ei tuota järkeä ja tolkkua ole noilla päättäjillä. Että silleen.

    1Äänestä

  • höpöhöpö kirjoitti:

    Onneksi ne vielä pysyvät isoissa kaupungeissa nyt talvella nuo passittomat ja laittomasti maassa olevat. Kunhan kesä koittaa ne leviävät pitkin maata noilla ryöstö retkillään. On nyt talven aikana täydennettävä nuo Susihauli panos varastot täyteen. Voihan sitä myös latailla itse kunnon panoksia noilla polkupyörän laakeri
    5 - 6 mm teräskuulilla lentää pitkälle ja menee autonkin pellistä läpi. Että silleen.

    Mailla on hyvä tappaa "koiria" rauhassa. Ruhot saa laitettua monttuun ilman pällistelijöitä.

    1Äänestä

  • Pari suolapaukkua neekurin persuuksissa tekee gutaa.

    Äänestä

  • Karkea suola ei lennä pitkälle. Turhaa ruudin haaskausta. Että silleen.

    1Äänestä

Ahdistelija kuoli Borbeauxissa. Tyttö syytteeseen

18-vuotias tyttö oli joutunut julkisella paikalla Bordeauxissa mieshenkilön lääppimisen kohteeksi. Tyttö oli torjunut lähentelyt lyömällä hyökkääjää useaan kertaan kengällä päähän. Hyökkääjä menetyi sairaalassa kaksi viikkoa myöhemmin. Nyt tyttö joutuu vastaamaan oikeudessa ”kuolettavan vamman aiheuttamisesta”.

Tapauksella, joka sattui Place de la Victoirella, on silminnäkijöitä, joiden mukaan tyttö ei lopettanut lyöntejään ennenkuin hyökkääjä oli tajuton. Sairaalaan tuotaessa tämä oli jo koomassa. Viranomaiset eivät kerro tapaukseen osallisten henkilötietoja.

Ranskassa, kuten muuallakin Euroopassa, naisten ja lasten turvallisuustilanne julkisilla paikoilla ja mm. kouluissa on huomattavasti heikentynyt seksuaalisen ahdistelun yleistymisen seurauksena. Poliisia on voimakkaasti arvosteltu kyvyttömyydestä turvata julkista naisrauhaa.

Suomen lainsäädännössä oli vielä äskettäin lause: ”Jos rikokseen muuten syyllistynyt ei ole voinut toisin toimia, jätettäköön teko rankaisematta”. Tämä lause jätti tarkoituksella tuomarille ja lautamiehille omantunnon vallan päättää, milloin po. lausetta sovelletaan. Nykyinen suuntaus on oikeudesta ja kohtuudesta kohti kylmää juristerista kalkylointia.

1Äänestä
  • Kyllä se on niin, ettei törkeän raiskauksen uhri ole vastuussa raiskaajan tappamisesta. Ei siinä tilanteessa ole kellään mitään järkevää ajattelua ja harkintaa yhtään jäljellä vain paniikki jonka ohjaamana toimitaan. Että silleen.

    1Äänestä

Päässyt jo varmaan vapaalle jalalle matkustuskieltotoivomusten kera.

1Äänestä

Pakolaisavun ja SPRn akat ovat varmaan kertoneet miehelle, miten saa kiinteät siteet Suomeen ja välttää karkotuksen.

1Äänestä
  • Tuon opetusleikin sana riimitykset minkälaiset ne on ? Että silleen.

    1Äänestä

Kommentoi aloitusta


taashommiaeihoideta kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/201612172200042129_uu.shtml

JA TÄMÄ EI JÄÄ TÄHÄN ........ MONTAKOHAN ON TIELLÄ TUNTEMATTOMILLA?

SUOMEN HALLITUKSEN PITÄISI ALKAA JO TOIMIA NÄITTEN SUHTEEN.... naurettavalta tuo asioiden hoito näyttää !!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu