Kyllä nyt naurattaa

Jonkin aikaa sitten joku jeesuksenoma tai kaappihomo Jehovan todistaja toi esille moraalittomuutensa ja lähimmäisen vihansa aivopiereskelmällä siitä että Saara Aalto hävisi heterolle, koska on lesbo.

Todellisuudessa kilpailun voitti homo ja lesbo oli toinen: http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-2000005011539.html

Kumpikaan ei ole onneksi kreationisti.

Kyllä naurattaa. Näin se luoja siunaa homoja lesboja ja auttaa heitä menestymään. Kreationistit ovat narsisteja, yksinkertaisia, tietämättömiä, lahjattomia ja herkkäuskoisia hölmöjä.
11110
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Uskovaiset ovat narsisteja. He eivät hyväksy muuta kuin oman uskonsa. Tuomitsevat kaiken erilaisuuden joka ei tue heidän uskoaan. Vain heidän tiensä kelpaa.

2Äänestä
  • Jotkut äärimmäiset ehkä ovat, mutta enemmistö ei.

    Äänestä

Jeesus on jo voittanut maailman, ja Jeesus todistanut Raamatun luomisesta ja myös ollut siinä itse mukana ihan konkreettisesti, joten eiköhän naurusi ole vähän tyhmää.

Äänestä
  • Ai se sama Jeesusko, joka lupasi tulla takaisin ennen kuin kuulijoina olleiden sukupolvi kuolee pois ... Siitä on nyt noin 2000 vuotta eikä jesseä ole näkynyt.

    Tyhmä ja herkkäuskoinen hölmöhän sinä olet kun Jeesus-satuihin uskot.

    Uusimpien käsitys mukaan Jeesus ei ole edes historiallinen henkilö.

    2Äänestä

Jumalan tuomiot tälle maailmalle, ja mahtaako naurattaa siinä vaiheessa, jos ei ole parannusta tehnyt valheisiin mielistyneet, epäilen sitä. Jumalan hyvyys on todellista ja myös tahtoo totuutta salatuimpaan saakka, ja tietysti surullista jos ihmiset hylkäävät hyvän Jumalan antaman totuuden luomisesta ja mielistyvät valheen ja murhan isän valheisiin, sillä näin nämä asiat ovat ihan todellisesti tässä asiassa vastakkain. Viisaat rakastaa hyvää Jumalaa ja uskovat ilmoitustaan, ja tyhmät sitten eksyvät Saatanan valheisiin, ja totta myös tämä.

Äänestä
  • Jos jumala olisi osannut luoda niin hän olisi luonut maailman joka on semmonen missä ei oo tämmöstä evoluutiomaista julmuutta. Ainahan toki löytää tekosyyn että joku saatana on valloittanut maailman mutta päästään samaan kysymykseen miksi jumala ei kaikessa mahtavuudessaan pärjännyt saatanalle.

    odotan innolla jotakin lausetta raamatusta mikä vastaa tähän

    Äänestä

ihmisparkojen puolesta, jotka rakastaa valheita.

Äänestä
  • Kreationistit todellakin rakastavat valehtelua ja valheita.

    Äänestä

Saara taisi olla vain tyhmempi kuin tuo voittajahomo kun tuli kaapista ja hehkutti lesbouttaan kalkkiviivoilla irtopisteiden toivossa.
Tuo voittajahomo oli fiksu kun piti pelin asiallisena ja sai siksi pisteet yleisöltä joka varmaankin tiesi hänet homoksi.

Mitä opimme tästä? Sen että homous tai lesbous ei vaikuta lauluääneen eikä mihinkään ihmisen biologiassa joten kyseessä on viiraus päässä.
Saara sitäpaitsi sanoi sanomalehdelle että hän VALITSI lesbouden.

Siis lesbous ei ole evoluution tulosta vaan valintakysymys.
Kannattaa tosiaankin panna merkille se että usein homot itse sanovat valinneensa homouden.

Äänestä
  • Voi voi kun pikku nihilistiä taas kiukutteluttaa. Sanopas hoitajatädeille että tuovat kaakaota ja pari keksiä, niin rauhoitut.

    Äänestä

  • Kaappihomo-jyriä risoo kun oli taas väärässä. Mistä se johtuu Jyri että sinä olet väärässä asiassa kuin asiassa? Onko muita syitä kuin tietenkin se, että olet niin hitsin tyhmä, oikein umpityhmä ja herkkäuskoinen hölmö.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kreationismi_on_sairaus kirjoitti:

Jonkin aikaa sitten joku jeesuksenoma tai kaappihomo Jehovan todistaja toi esille moraalittomuutensa ja lähimmäisen vihansa aivopiereskelmällä siitä että Saara Aalto hävisi heterolle, koska on lesbo.

Todellisuudessa kilpailun voitti homo ja lesbo oli toinen: http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-2000005011539.html

Kumpikaan ei ole onneksi kreationisti.

Kyllä naurattaa. Näin se luoja siunaa homoja lesboja ja auttaa heitä menestymään. Kreationistit ovat narsisteja, yksinkertaisia, tietämättömiä, lahjattomia ja herkkäuskoisia hölmöjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu