tämä berliinin isku

Kertoo nyt viimeistään Suomessakin että viranomaisten vakio kommentti" tämä on vain yksittäistapaus " ei kannata enää kansalle syöttää. Suomessa on niin paljon potentiaalisia terrori iskun tekijöitä niin kuin koko Euroopassa, kiitos mm Angela Merkel ja koko sairas EU. Suomessa on ihan oma syytetty nyky hallitus jonka pää konna ja kansan vihollinen JUHA SIPILÄ on.
9162
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Eugen Schauman, Sanna Sillanpää, petri gerdt, Matti Juhani Saari, Pekka-Eric Auvinen

"Koulusurmaa suunnitellut palvoi Pekka-Eric Auvista - puistattavia paljastuksia poliisikuulusteluissa"

Äänestä
  • Joo täällä on vaikka kuinka paljon näitä Jesse Eppu Oskari Torniaisia. Radikalisoituneita ja potentiaalisia terrroristeja.

    Äänestä

  • Oletko joku provo? Ei noin tyhmää olekaan. Kun rikollisia on omassa kansassakin jo liikaa niin miksi niitä tuodaan vielä lisää ulkomailta eläteiksi?

    1Äänestä

No Sipilähän on toimitusjohtaja, joten piankos se sieltä lähtee kun tulosta ei synny.
Tulos tai ulos, niin se tomppeli ajattelee.
Onneks.

1Äänestä

Kun tuli täyteen 2000 mamun tekemää yksittäistapaus-raiskausta, koki tuo sana "yksittäistapaus" pienen kolauksen kaikilla muilla paitsi sekopää persereikähallituksella suvakkikukkahattu armeijoineen.

1Äänestä

jollei kielteisen turvapaikka päätöksen saaneille ei perusteta suljettuja palautuskeskuksia tekevät nämä rikoksia ja näin varmistavat pääsyn täyshoitoon suomeen?

1Äänestä

Paatero onkin asiasta huolissaan, mutta eläkkeeltä on helppo huudella.

1Äänestä

On noita rikollisia omasta takaa siis?

1Äänestä

Olemme ottaneet vastaan Troijan hevosen. Ja sama kohtalo on edessämme.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Geggo1 kirjoitti:

Kertoo nyt viimeistään Suomessakin että viranomaisten vakio kommentti" tämä on vain yksittäistapaus " ei kannata enää kansalle syöttää. Suomessa on niin paljon potentiaalisia terrori iskun tekijöitä niin kuin koko Euroopassa, kiitos mm Angela Merkel ja koko sairas EU. Suomessa on ihan oma syytetty nyky hallitus jonka pää konna ja kansan vihollinen JUHA SIPILÄ on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu