Berliinin iskusta epäilty saanut turvapaikan kesällä.
http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/lehti-berliinin-iskusta-epailty-saanut-turvapaikan-kesalla/6220848
Ihanaa ettei häntä palautettu kotimaahansa vainon kohteeksi, vaan annettiin turvaa saksassa.
http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/lehti-berliinin-iskusta-epailty-saanut-turvapaikan-kesalla/6220848
Ihanaa ettei häntä palautettu kotimaahansa vainon kohteeksi, vaan annettiin turvaa saksassa.
Vastaukset 12
Vanhimmat
On hyvä, että Euroopassa on tarkasti seulottu turvapaikanhakijoiden joukosta pois ne äärimmäisen harvinaiset terroristiset ainekset, jotka joka tapauksessa ovat enimmäkseen satua, ja turvapaikka on annettu vain oikeasti hädänalaisille hyveen perikuville.
Ei ole juurikaan eroa turvapaikanhakijalla ja turvapaikan saaneella. Samanlaista epäilyttävää lössiä kaikki. Menköön turvaan muihin muslimimaihin jatkamaan ideologista uskonsotaansa.
Anssi Kela laulamaan konserttiin !
Suomessa ei tällaista voi onneksi tapahtua koska Nerkki tuntee kaikkien taustat.
Juu ihan varmaan joo.
Päivi Nerg on ottanut henkilökohtaisen täyden vastuun että Suomessa ei tapahdu terroritekoja. Urhea poliitikko, sanon minä.
Puolalainen Miezyzlaw Krakow oli huutanut puolaksi valkoisen ylivallan iskulauseita ajaessaan väkijoukkoon. Iskulauseet olivat olleet ainakin vähintäin sata konsonanttia pitkiä, eikä niissä ollut välimerkkejä lainkaan.
Jäi epäonnekseen kiinni huviajelunsa jälkeen muuten olisi voinut hävittää paperinsa ja tulla Suomeen elätiksi seuraavaa iskua valmistelemaan..
No Suomen poliisia laittaa taas muutamia lisäpartioita kaduille vaikka tuskin estää yhtään mitään jos joku haluaa tehdä pahaa. Naurettavaa toimia kun tietää poliisien tason Suomessa
jos palautuskeskuksia ei perusteta näitä saadaan pian suomeenkin?
Vai olikohan tuo sittenkin vaan tokmannin joulurekka kun markkinnoille oli menossa.
Taitaa sekin mainos jäädä tauolle, tämän takia
Tosi hyvä ettei hänen tarvitse pelätä henkensä ja terveytensä puolesta.
Iloitkaamme!