Etniset uus-suomalaiset hippastelivat asemalla.

Eri etnisistä taustoista tulevat nuoret nujakoivat rautatieasemalla – "Yltynyt nyrkkitappeluksi ja potkimiseksi"

http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/468102-eri-etnisista-taustoista-tulevat-nuoret-nujakoivat-rautatieasemalla-yltynyt

Joulumieli vallannut nuorukaiset.
273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei sinne enää naisia ja lapsia voi yksin lähettää odottamaan junaa. Sipilä voisi käydä tsekkaamassa kutsupoikiensa tilanteen eikä huudella pehmoisia puskista. Sama se on Rusakonkin kanssa.

Äänestä
  • kovasti reipasta meininkiä matunuorilla! turpiin vaan ja onnea.nehän saavat tietenkin tehdä,mitä tahtovat.ei siihen saa puuttua.sehän olisi RASISMIA

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusi.nokia kirjoitti:

Eri etnisistä taustoista tulevat nuoret nujakoivat rautatieasemalla – "Yltynyt nyrkkitappeluksi ja potkimiseksi"

http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/468102-eri-etnisista-taustoista-tulevat-nuoret-nujakoivat-rautatieasemalla-yltynyt

Joulumieli vallannut nuorukaiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu