Onko totta että asema-aukion pahoinpitelijä oli aineiden vaikutuksen alaisena teon aikana?
Onko totta asema-aukiolla
Aapeli26
20265
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Tietääkö kukaan mistä muista rikoksista tämä epäilty on ennen tuomittu?
Puukotuksesta ja pahoinpitelystä, eli uusnatsi on taparikollinen.
Ja syyttäjän ketku hakee vain kahden vuoden tuomiota?!! Voiko tämä olla totta?? Jos sinulla on veemäinen naapuri, niin vedä pää täyteen, vaikka viinaa ja aja autolla sen päälle, niin tapporahan maksavat!! Tuomioita ei tule!!"
Syyttäjä hakee 5,5-6 vuoden tuomiota, natsin rikosrekisteri oli karmeaa luettavaa.
Tuollainen tyyppi pitäisi pistää pyttyyn loppuelämäksi. Pahoinpitelyt alkaneet jo 16 votiaana, eikä tuomiot tyyppiä hidasta. Yleensä pahoinpitelyt on tehty miesylivoimalla, potkittu maassa makaavia uhreja. Tosi vastenmielinen olmi, koko tyyppi.
Epäillyllä on tunnollaan lukuisia pahoinpitelyitä, joissa on tyypillisesti lyöty ja potkittu maassa makaavaa uhria. Usein uhrilla on ollut vastassa miesylivoima.
Jesse Nousiainen on oikea tissiposki-luuseri. Uskaltaa lyödä ja potkia maassa makaavia, kun takana on vielä omia miehiä antamassa turvaa. Jestas mikä neiti!
Myös Jessen tänään saama parin vuoden tuomio on ihan vitsi. Jesse kaipaa 12 vuoden ehdotonta rangaistusta, jonka aikana vanginvartijat opettavat pojua "tavoille". Jotain samaa tyyliä kuin Meksikon vakiloissa raiskaajille. Katsotaan Jessen ilme 12 vuoden kuluttua ;)
Alkaa olla Jesse kuule takaisinmaksun aika. It's payback time!
Pitikö narkkiksen mennä räkimään toisten kengille. Tulipahan kenkä putsattua tyypin rinnuksiin.
Kengänputsaajaksi tyyppi sopiikin. Ja kaveritkin (sokeat), kun eivät huomanneet tapausta...Kot, kot vaan...
Jesse olisi voinut tyytyä syljeskelyyn, mutta suoritti hyppypotkun.
Silmä silmaästä, hammas hapaasta.
Kuka tekee Jesselle hyppypotkun? Katsotaan miten poju kaatuu asfalttiin!
Mikähän tällä Torniaisella on elämässään mennyt pieleen vai onko synnynnäiseti hullu ja onko hänen suvussaan muita mielisairaita eli olisi mielisairaus sukurasitteena.
piriukoissa ei paljon vahinkoa tule
Räkä Jimi on räkäjimi ja uusnatsi on uusnatsi,kumpikin hyödyttömiä riippakiviä tolkun ihmisille🏁
onneks tätä pelleä .pojat oottaa kaltereitten takana.haaaaaaa
(Isän mukaan voimakas aivoverenvuoto johtui amfetamiinista)
– Aikanaan nuoret humaltuivat alkoholista, mutta nykyään yhä useammat nuoret vetävät päänsä sekaisin erilaisilla huumeilla, joissa piilee valtavia vaaroja. Se on järkyttävää.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000000972932.html
Häiriintynythän se on. Ei muuten tollanen olis mahdollista. Telkien taakse vaan!
Helsingin Asema-aukiolla tapahtuneesta kuolemantuottamuksesta epäillyllä 26-vuotiaalla miehellä on rankka väkivaltarikostausta.
HELSINGIN Asema-aukiolla tapahtui lauantaina 10. syyskuuta pahoinpitely, jota tutkittiin aluksi nimikkeillä pahoinpitely ja törkeä vammantuottamus. Kun pahoinpitelyn uhri perjantaina 16. syyskuuta kuoli, muuttui rikosnimikkeeksi törkeä pahoinpitely ja törkeä kuolemantuottamus.
Pahoinpitely tapahtui uusnatsijärjestö Suomen Vastarintaliikkeen tapahtuman yhteydessä. Asian esitutkinta on kesken, mutta poliisin mm. Helsingin Sanomille antamien tietojen mukaan epäilty oli juossut uhrin perään ja potkaissut tätä rintaan. Uhri oli kaatunut ja lyönyt päänsä.
Epäilty on vuonna 1990 syntynyt Jesse Torniainen, uusnatsijärjestössä aktiivisesti toiminut mies, jolla on rankka väkivaltarikostausta. Hän ilmoittautui itse poliisille lauantain ja sunnuntain välisenä yönä.
Tragedian tutkinnanjohtajan, komisario Teemu Kruskopfin mukaan epäilyllä on ”merkittävä rooli Suomen Vastarintaliikkeen toiminnassa”.
TORNIAISELLA on tunnollaan lukuisia pahoinpitelyitä, joissa on tyypillisesti lyöty ja potkittu maassa makaavaa uhria. Usein uhrilla on ollut vastassa miesylivoima.
Osa uhreista on kantasuomalaisia, mutta ainakin kahdessa tapauksessa ulkomaalaistaustainen yksin liikkeellä ollut henkilö kohtasi epäonnekseen Torniaisen seurueen.
Eikö tuollaista taparikollis-luuseri-neitiä saada kuriin? Ihan oikeasti?
15000 pillipiiparia läksi kadulle mekkaloimaan ja lynkkaaman ainoastaan meedian vouhkaamisen vuoksi. Tässä maassa joukkohysteria ja idiotismi on pahin kansan tauti.
lähi-idästä tulleita uskkonnon harastajia ja kaulojen katkaisut ei suomalaista pelota siksi kun politikot sanoo . EI ANNETA PELOLLE VALTAA.
Miksi Turussa joulujulistusta suojattiin armeijan rekka-autoilla.Ei ainakaan natsi Scanja yli ajajilta. Lopettakaa huumeitten käyttö niin saatatte elää hieman pidempään. Joko pillipiiparit alkaa patsasta Jimi maskotille suunittelemaan.
Ei ymmärrys ainakaan päätä sinulla pakota, aivan diiba daaba höpinää tulee vain.
Torniaisen tapauksessa kyseessä on taparikollinen, väkivaltaa käyttävä sairas paska. Natsismi on tuollaiselle aatteena, se "oikeutus" väkivaltarikollisuudelle.
Tuollainen tyyppi pitäisi laittaa suljetulle osastolla loppuiäkseen, yleisen turvallisuuden vuoksi. Jos teillä natseilla olisi edes hieman järkeä päässä, niin tuosta rikollisesta sanoutuisitte irti heti, ja kerta kaikkiaan. Näyttää kuitenkin siltä, että tuo aate vie mukanaan vain järjettömiä muuleja.
Poltettiinko tämä Jimi-narkkari uunissa? Jos, niin kuka sen poltti? Siis krematorion duunariko? Eikös ne ole kirkon hommissa? Että sillä lailla!
Ketjun aiheena on Jesse. Kenestä sinä höpiset?
2 ulkomaalaistaustaista kaatoi ja potki kuolettavasti päähän kadettia Rautatientorilla v 2003. Päätekijälle 2 vuotta ehdollista. Sanoi vielä päätteeksi ”Me määräämme täällä”.
Nyt kaheli-natsi-Torniainen sai 2 vuotta ehdotonta ja syyttäjä hakee korotusta 6 vuoteen.
...vain tuomiot vaihtelevat.