Tiltut rikkovat joulurauhankin

Joulurauhan julistuksessa tuomitaan kaiken laatuinen häiriökäyttäytyminen.

Se koskee myös tiltujen valehtelua, joka rikkoo kaikkia hyviä tapoja vastaan.
8187
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

eivät kuulu jouluun.

1Äänestä

Suomen ja joulun.

1Äänestä

Laita kone kiinni, mitäs vielä täällä väikyt.

Äänestä

Tiltut viettävät ryssäläiseen tapaan joulua loppiaisen jälkeen. Eivät tiedä oikeasta joulusta mitään.

Äänestä

vain valejoulu.

Äänestä
  • Ateistikomsomolien moraaliton metanolijoulu.

    Äänestä

"Joulurauhan julistuksessa tuomitaan kaiken laatuinen häiriökäyttäytyminen."

Siitä huolimatta natottajat vain paukettelevat täällä pyssyjään ja pommejaan.

Odottakaa uuteen vuoteen, silloin saa ampua pommeja ihan luvan kanssa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MeNotTiltu kirjoitti:

Joulurauhan julistuksessa tuomitaan kaiken laatuinen häiriökäyttäytyminen.

Se koskee myös tiltujen valehtelua, joka rikkoo kaikkia hyviä tapoja vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu