Teuvo Loman liittyi takaisin kirkkoon!

892
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Hyvä Teukka :-)

Äänestä

Teuvokin!

Äänestä
  • Håmppelit liittyvät nyt urakalla kirkkoon :D

    Äänestä

Kirkkoon takaisin liittyminen ei auta. Kirkosta eroaa koko ajan silti enemmän kuin siihen liittyy, ja valtionkirkon jäsenten osuus väestöstä laskee

Äänestä

Homot ehkä luulevat löytävänsä kirkosta jotain apua itselleen. Kirkko ei sitä pysty kuitenkaan antamaan, joten eroavat-liittyvät-eroavat-liittyvät-eroavat.

Äänestä

Heippatirallallaa

Äänestä

Homotkin haluavat olla kirkon jäseniä

Äänestä
  • mikseivät haluaisi?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Muuttolinnut8 kirjoitti:

Teuvokin!

http://keskustelu.suomi24.fi/t/12902070/teuvo-loman-liittyi-takaisin-kirkkoon

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu