Sipilä lindström soini orpo

rokottaa työtöntä rankasti 90päivää ilman rahaa jos rupea puhelinmyyjänä myymään nenäliinoja ja muuta paskaa...

http://yle.fi/uutiset/3-9352948

on se kiva kun persu paskatkin köyhiä puolustaa hallituksessa vitun koijarit saatana.
463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Työläisiä rokotetaan veroilla, ja vaan sen takia, että sossu ja kela saa paljon rahaa työttömien ja köyhien elättämiseen.
Täytyy miettiä, kannattaako töissäkäynti, vai elääkö mukavammin päivät pitkät sossun ja kelan avustuksilla. Työttömyyspäiväraha on myös kivaa ja runsasta rahaa, vaikka lähikuppilassa istuskeleekin.

Äänestä
  • Vai niin että sillä tavalla? Sinä siis olet sitä mieltä että työttömät on tahallaan työttömiä ja kaikki juoppoja? Tuo on pahimman luokan syrjimistä ja rasismia tuossa taas nähtiin ahneen porvarin kapeamielisyys ja putkinäkö.

    Äänestä

  • elääkö mukavammin päivät pitkät sossun ja kelan avustuksilla.

    Äänestä

Korjaa sitten Rinne aikanaan, kun maailman talouden kehitys paranee vain pitkällä aikavälillä (5-6 v vähintään), eikä nykyhallitus taida päästä sen vetoavulla kukkoilemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


katkarapu.kulli kirjoitti:

rokottaa työtöntä rankasti 90päivää ilman rahaa jos rupea puhelinmyyjänä myymään nenäliinoja ja muuta paskaa...

http://yle.fi/uutiset/3-9352948

on se kiva kun persu paskatkin köyhiä puolustaa hallituksessa vitun koijarit saatana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu