Tekopyhä päätös yhdyskuntalautakunnalta

Nopeusrajoitus kaduilla päätetty laskea 30 kilometriin tunnissa.

Valvonta on jätetty tietysti poliisille, jolla ei ole aikaa eikä kiinnostusta alkaa kyttäämään keskustassa liikkuvien autojen nopeuksia.
473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tämäkin päätös juontaa juurensa Tampereen autovihamielisimmästä viher-punikista, eli Pekka Salmesta. Tämä nimi nousee aina esiin kun tehdään auto-ja liikkumisvastaisia poliittisia päätöksiä. Kunnallisvaalit ovat tulossa, katsotaanpa ennen äänestyspäätöstä läpi ketkä tätäkin idiotismia olivat puuhaamassa ja kannattamassa..

Äänestä

Eikö se tunnelin tukko riitä, kyllä vaaleissa porukka vaihtuu ja korjaus toimet aloitettava. Tunnelin aiheuttamat lisä kulut liikenteen parantamiseksi rakennusyhtiöille ei kansalaisille.

Äänestä

Mitäs jos laitettais pihakaduille ajokielto autoille. Kyllä sekin sieltä vielä tulee.

Äänestä

,,,,,,poliisille, jolla ei ole aikaa eikä kiinnostusta alkaa kyttäämään,,,

Kyllä sillä riittää sekä aikaa että kiinnostusta keräämään sakkotuloja kaupungille. Kyttäsin melkein koko eilisen päivänkin kamera-auto Tampereen Valtatiellä, siinä Ratinan kohdalla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


konstanpylkkä kirjoitti:

Nopeusrajoitus kaduilla päätetty laskea 30 kilometriin tunnissa.

Valvonta on jätetty tietysti poliisille, jolla ei ole aikaa eikä kiinnostusta alkaa kyttäämään keskustassa liikkuvien autojen nopeuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu