Kuuntelin juuri erittäin mielenkiintoisen ja maailmankuvaani avartaneen jutun. Pidin siitä paljon, minusta se oli tietopitoinen ja asiallinen.
Laitain sen nyt tännekin, että muutkin voisivat nauttia siitä.
Olisi mielenkiintoista kuulla palstalaisten mielipiteitä tästä
https://www.youtube.com/watch?v=I5M3CP9VbwM
Laitain sen nyt tännekin, että muutkin voisivat nauttia siitä.
Olisi mielenkiintoista kuulla palstalaisten mielipiteitä tästä
https://www.youtube.com/watch?v=I5M3CP9VbwM
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei muuttanut maailmankuvaani, olen edelleenkin samaa mieltä helluntalaisista ja salaliittohenkilöistä.
Mitä ovat salaliittohenkilöt?
Mitä nimim. Vapis tarkoitat kysymykselläni avaukseeni? Ahdistaako Mieleäsi joku pitkä esine?
Minkä saatanan esinahan alla sinä olet opetellut kirjoittamaan?
Mitä tarkoitat senkin pallikarva?
Sitä mitä sanoin, senkin uskovainen.
Ja en tarkoittanut vapiksia, mitä ne sattuvat nyt olemaankaan, vaan salaliittohenkilöillä tarkoitin henkilöitä, jotka noita salaliittohypoteesejään kehittelevät.
Melleristä mielipide? Mies on bisnesnero. Liki kahdensadan tuhannen euron eläke pelkästä paskanpuhumisesta. Ja faninsa maksavat nikottelematta koko touhun.
Eikös tämä Leopatmospyhäsilmäterä ole myös ns. jumalan voideltu mitä tuo rasvattu sitten käytännössä tarkoittaa.
Hänen puheensa kylläkin tihkuvat myrkkyä.
syö sontaa ateiti
Siis en tarkoittanut tuota patmosta vaaan puheitasi
Tykkäähän Leo myös naisista. Varsinkin naimisissa olevista. Oikeasti... Kuinka tyhmiä ihmisten pitää olla, että suostuvat tuollaisen huijarin uunottamiksi ja vielä maksavat siitä?
Kun Breivik teki Norjassa sen hirmuteon, niin sattumalta , ehkä joku linkkasi niin katsoin hänen puhettaan ja kommentointi em. tapauksesta.
Hirvittävää sanomaa kun hän lähes palkitsi Breivikin kun nämä nuoret norjalaiset marksistit olivat ottaneet kantaa Israelin politiikkaan. Sehän on kuoleman synti koske jumalan silmäterään hehkutti L. Meller.