Terrori-isku Lappiin

suvakkienUnelmaa

10

348

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ProblemSolved

      Naima-Aslak ja Soikhiopää pitäisi saada liennyttämään jännitystä.

    • NäinSuomiNousee

      Toivottavasti eka isku osuu kempeleeseen....

    • siilitie

      Toisessa kuvassa terroristi uhkaa joulupukkia ja poroa aseella. Yläkulmasta valuu verta joulupukin päälle.
      Yhdessä kuvassa viitataan uuteen vuoteen. Kuvassa jihadisti seisoo aseen kanssa ja taustalla numerot 2017 ovat tulessa. Tekstissä lukee, että uudesta vuodesta tehdään kaaos pommituksilla ja tallomalla väkeä. Epäuskoisia käsketään valmistelemaan arkkunsa, koska juhlista tulee taistelukenttä.

      • terrorit.nukkuvat

        Eikös Suomessa ole näitä hiljaisia nukkuvia soluja paljonkin. Pakolaiseksi tekeytyneitä terroristeja. No ehkä ensi jouluna sitten alkavat toimimaan aktiivisemmin.


    • sensuuria-olla-pitää

      Tänään Siilitien yliajossa outoja sattumia. Ensin poliisi kertoi ottaneensa kiinni tekijän ja joku paikalla olleista kertoi että oli raudoissa viety ja tunti sen jälkeen poliisi kertoi että kuski oli saanut sairauskohtauksen???? Miksi raudoittaa tekijän joka tarvitsee sairaalaa ja lääkäri hoitoa??? Tilanne on se että uusivuosi ja erittäin suuri osa porukoista kännissä ja tälläinen tieto leviää juhlijoiden keskuuteen että edes pikkaisen haisee tahalliselta teolta niin helvetti on irti. Stadissa on helvetinmoinen määrä myös maahanmuuttajia juhlimassa eli tilanne on rajähdysherkkä. Oli miten oli niin ennustan aikamoista rähinää täksi illaksi.

    • noonkostullutkesä

      Ei kai niitä terroristeja nyt päästetä juhlapaikalle?Uskomatonta töppäilyä.Tervetuloa muslimit tuppukylään tänne,tulkaa ja tuokaa myös ystävänne,pidämme niin paukuttelusta,raiskauksista ja verenvuodatuksesta.Tulee Suomeenkin kunnon meininkiä,jippii!

    • suvakkienUnelmavävyt
    • haulit_hattuun

      Terrori-iskun sattuessa Suomeen, täytyisi ottaa käyttöön poikkeustilalaki. Henki pois terroristeilta tahkolla, aloittaen kantapäästä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      278
      4378
    2. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      58
      2456
    3. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      120
      2404
    4. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      293
      2270
    5. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      83
      2256
    6. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      140
      2254
    7. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      168
      2043
    8. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      75
      1862
    9. Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta

      Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem
      Maailman menoa
      418
      1416
    10. Oletko tosiaan niin

      matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.
      Viha
      151
      1321
    Aihe