Terrori-isku Lappiin

suvakkienUnelmaa

10

367

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ProblemSolved

      Naima-Aslak ja Soikhiopää pitäisi saada liennyttämään jännitystä.

    • NäinSuomiNousee

      Toivottavasti eka isku osuu kempeleeseen....

    • siilitie

      Toisessa kuvassa terroristi uhkaa joulupukkia ja poroa aseella. Yläkulmasta valuu verta joulupukin päälle.
      Yhdessä kuvassa viitataan uuteen vuoteen. Kuvassa jihadisti seisoo aseen kanssa ja taustalla numerot 2017 ovat tulessa. Tekstissä lukee, että uudesta vuodesta tehdään kaaos pommituksilla ja tallomalla väkeä. Epäuskoisia käsketään valmistelemaan arkkunsa, koska juhlista tulee taistelukenttä.

      • terrorit.nukkuvat

        Eikös Suomessa ole näitä hiljaisia nukkuvia soluja paljonkin. Pakolaiseksi tekeytyneitä terroristeja. No ehkä ensi jouluna sitten alkavat toimimaan aktiivisemmin.


    • sensuuria-olla-pitää

      Tänään Siilitien yliajossa outoja sattumia. Ensin poliisi kertoi ottaneensa kiinni tekijän ja joku paikalla olleista kertoi että oli raudoissa viety ja tunti sen jälkeen poliisi kertoi että kuski oli saanut sairauskohtauksen???? Miksi raudoittaa tekijän joka tarvitsee sairaalaa ja lääkäri hoitoa??? Tilanne on se että uusivuosi ja erittäin suuri osa porukoista kännissä ja tälläinen tieto leviää juhlijoiden keskuuteen että edes pikkaisen haisee tahalliselta teolta niin helvetti on irti. Stadissa on helvetinmoinen määrä myös maahanmuuttajia juhlimassa eli tilanne on rajähdysherkkä. Oli miten oli niin ennustan aikamoista rähinää täksi illaksi.

    • noonkostullutkesä

      Ei kai niitä terroristeja nyt päästetä juhlapaikalle?Uskomatonta töppäilyä.Tervetuloa muslimit tuppukylään tänne,tulkaa ja tuokaa myös ystävänne,pidämme niin paukuttelusta,raiskauksista ja verenvuodatuksesta.Tulee Suomeenkin kunnon meininkiä,jippii!

    • suvakkienUnelmavävyt
    • haulit_hattuun

      Terrori-iskun sattuessa Suomeen, täytyisi ottaa käyttöön poikkeustilalaki. Henki pois terroristeilta tahkolla, aloittaen kantapäästä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1074
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      804
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      262
      586
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      16
      572
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      92
      499
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      492
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      40
      428
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      427
    Aihe