Hyvä uudistus

zönggö_off

2017 ätmien henkilöpapereihin (passi, ajokortti jne) tulee pakolliseksi merkintä ATM. Esimerkiksi Pertti Römpötti (ATM).

20

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 7plus10

      Loistava idea! Mutta millä kriteereillä miehelle merkitään ATM?

      • zönggö_off

        Kuvan ja pillua saamattomuuden perusteella lasketaan ätmi-indeksi.


      • 8plus11
        zönggö_off kirjoitti:

        Kuvan ja pillua saamattomuuden perusteella lasketaan ätmi-indeksi.

        Entäs helvetin ruma mies joka on kuitenkin saanut pillua ilmaiseksi? Tai miesmalli joka on kieltäytynyt tuhansista seksitarjouksista esim. uskonnollisista syistä?


      • zönggö_off
        8plus11 kirjoitti:

        Entäs helvetin ruma mies joka on kuitenkin saanut pillua ilmaiseksi? Tai miesmalli joka on kieltäytynyt tuhansista seksitarjouksista esim. uskonnollisista syistä?

        Näille tulee merkintä semi-ATM, vähän kuin pikku-e merkintä ajokortissa.


      • 5plus12
        zönggö_off kirjoitti:

        Näille tulee merkintä semi-ATM, vähän kuin pikku-e merkintä ajokortissa.

        Mitä muita merkintöjä tulee olemaan kuin ATM ja semi-ATM?


      • pihatipunen
        zönggö_off kirjoitti:

        Näille tulee merkintä semi-ATM, vähän kuin pikku-e merkintä ajokortissa.

        "Pikku-e" liittyy ajo-oikeuteen eikä sillä ole henkilöllisyyden kanssa mitään tekemistä. Ennen oli kotimaisissa henkkareissa silmien- ja hiusten väri, en muista onko ollut pituus/paino. Jossain ulkomaisissa ajokorteissa on kyllä noita tietoja mutta ne on kai yhdistettyjä ajokortteja ja henkkareita.


      • Lisää_uudistuksia
        5plus12 kirjoitti:

        Mitä muita merkintöjä tulee olemaan kuin ATM ja semi-ATM?

        Käytettyjen naisten ajokortteihin tulee "lutka" tai "huora", jonka perässä on käyttöaste kortin myöntämishetkellä.


      • ääkspöks

        Tuo olisi hauska uudistus.
        Minullakin lukisi "käyttöaste 0%" ajokortin myöntämispäivän mukaan jos se olisi :D veikkaan aika monella mullakin näin.. Vaikka mitä mielikuvituksen tuotoksia täällä tykätäänkin keksiä.

        Kovimmat lutkathan on aina niitä vähiten eri mieskokemuksia hommailleet. Sillä ainahan nainen/tyttö on noita kuulemma mikäli ei hypikään sängystä sänkyyn.. ;)


    • Entä jos on jo titteliltään "insinööri (ATM)"?

      • zönggö_off

        Jos on valmistunut ätmien ammattikorkeakoulusta, ei tarvitse uusia papereitaan.


    • kaisanoasaa

      Voi saatana. Menee siis taas ajokortti uusiksi.

    • Rumasinkkumies-

      Minulla on jo paperit. Kyllä ne kelassa tietää ett olen kokematon.

    • Nainen34v-

      Koskeeko tuo uudistus meitä ätmi hutsujakin?

      • zönggö_off

        Koskee, heille tulee lortto-merkintä.


      • piirturikin
        zönggö_off kirjoitti:

        Koskee, heille tulee lortto-merkintä.

        Ja ajopiirturi pakko.


    • silver1412

      Atm merkkintä henkkareihiin, jos eo ole saanut pillua viiten vuoten.
      Atm merkki poistetaan vasta silloin, kun on uusimassa henkkarit. Tarkistetaan henkkareiden uusinassa onko saanut pillu viidessä vuodessa.

    • laamanen_

      Iskekää vaan passiin

    • Voisi kyllä ollakin ihan hauskaa, jos ihmisten henkilöasiakirjoihin tulisi merkintöjä sen mukaan miten on elämäänsä elellyt, eli vähän niin kuin rikosrekisteri, mutta hieman lievemmistä asioista. Esim. kun tietty seksikumppanimäärä ylittyisi, niin saisi merkinnän JNM tai JNN (jännämies tai -nainen). Erityisesti hyvän naisen jättäneen miehen (kuten eksäni) papereihin merkittäisiin KSP (eli kuspiä).

      Se olisi paljon helpompaa sen jälkeen valita itselleen kunnollinen kumppani, ei tarvittaisi mitään turhia venkoiluja toiseen tutustuessa, vaan riittäisi että tarkistaa ehdokkaan paperit.

    • HahmoteIma

      Ylin ätmiyden asti merkitään papereihin leimalla "perttisetä-ätmi"

    • FinallyFreeATM

      Tahdon nimeomaan olla ATM :) YTMnnä olo on vain kurjaa laskujen makselua ja elättämistä ^^

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      156
      10166
    2. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      189
      6739
    3. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      174
      6434
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      38
      5887
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      61
      4792
    6. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      8
      4575
    7. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      13
      3858
    8. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      89
      3559
    9. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      79
      3529
    10. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      3081
    Aihe