Puhuuko tri. Kai Arasola pedon merkistä uuden vuoden päivänä radiossa klo 11?
Pedon merkki?
ollaankuulolla
15140
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Puhuisi mieluummin adventtitotuuden mukaisesta oikeaoppisesta helvetistä ja sapattisinetistä.
Varmaan osaa seliittää mustan valkeaksi ja päinvastoin. En epäile yhtään.
Selittely- ja kiemurtelutaito kiitettävä.
Suorittanut amerikkalaiset aivopesu ja vaikuttamiskurssit.
Kysyisin sinulta hommathanskassa oletko koskaan tavannut Kai A
Kiitos kerettiläinen
Minuako kiittelet vai jotain muuta kerettiläistä ?
Jos minua, niin mistä hyvästä, sillä en ole kirjoittanut tälle palstalle pariin vuorokauteen enkä tähän ketjuun ennen tätä kommenttia yhtään mitään ?
Kyllästyttää niin paljon nuo tyhjänpäiväiset aloitukset, että olen harkinnut vakavasti jättäväni koko palstan.
Ei kiinnosta kuluttaa aikaa näiden tyhjänpäiväisyyksien jauhamiseen.
Asiattomuudet voi jättää lukematta. Kyllä ne tunnistaa aika nopeasti ilman läpi lukemistakin.
Älkää morkatko. Arasola on hyvä pastori!
Kiero pastori korkkiruuvimaisine vastauksineen. Ei saa suoraan kysymykseen suoraa vastausta.
Ekumeeninen lässyttäjä.
sulla on tuo omaminä- uskonnollisuus kilahtanut pahasti päähän.
Mitenkähän tuollaisen lihan saa kuolemaan, siis riittävän aikaisin, että elämä jäisi jäljelle.
Se haisee niinpahasti mädäntyneelle -
Hän on hienotunteinen eikä loukkaa ketään. Tosin myös teoreettinen.
Kain vastaukset aukeavat uskoville hyvin mutta kuten Raamattu, Kainkaan vastaukset eivät aukene jumalattomille.
Ai ekumeeninen lässyttäjä? Olet vai?
Arvostan Kaita suuresti nöyränä uskovana, jolle Jumala on antanut paljon viisautta kuten joillekin muillekin nöyrille uskoville.
Kyllä pitäis tietää että pedonmerkki on sama minkä JUMALA laittoi kain otsaan tämän tapettua veljensä.
Nyt kain odottaa yhdeksännessä helvetissä jäädytettynä tuomiotansa, haluatko kain seuraan, jatka ekum33niaa niin löydät veljesi, rauhaa
Kohta sinäkin saat oman pedonmerkin, mää paljastan että se on suolajyvän kokoinen "hiekasenjyvä" joka on henkilökortti, pankkikortti, gps, sillä voidaan muokata sun ajatuksia (juu tiedän et naurattaa) mut jos mää olisin nelkyt vuotta sitten puhunut kenkäpuhelimeen tai sanonut että muoviläpyskällä saa rahaa pankin seinästä mua oltais pidetty kylänhulluimpana mut näin se vaan etenee matanbuchus muuten asuu suomessa, ai kuka