Paleface ja törkeä itsekkyys

Paleface kuuluu itse Suomen 100 vuotis toimikuntaan ja laittoi itsensä esiintymään suoran lähetyksen alussa. Ja ettei kenellekkään jää epäselväksi keltaiset talvitakit ostettiin juhlatoimikunnan rahoilla. Siis niistä mitä ei ohjattu ulkomaille.
Jari Tervo tykkää kun islamistit saa äänensä kuuluviin ja kristiityjä halveksitaan,,polttelee raamattuja kotona innoissaan.
331063
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Hyi vittu mikä paskakasa tuo Paleface. Oksettava säälittävä punikki.

1Äänestä
  • Itse en uskalla edes kommentoida, voihan olla että joku ihan aivan täysin tuntematon ihminen pallin videolta tulee vetämään turpaan.

    1Äänestä

  • Paleface on loistava. Hänen biisinsä "emme suostu pelkäämään" on valittu perussuomalaisten puoluekokouksen tunnusbiisiksi. Enkä yhtään ihmettele. Laulaakin siinä hienosti nahkapäistä joita poliisi suojelee.😍Olen niin onnellinen.

    Äänestä

  • Mitenhän toi sit käytännössä? :P :D

    Minäki tunnen pariki sen kokoluokan ja ulkonäön karjua, et ku ne astus kalpeenaaman varpaille (ettei se ainakaan ihan heti pääsi olemaan pelkäämättä jonnekin ihan muualle! :P ) ja laittas sen kans nenät vastakkai ja kysys jäätävällä äänellä et: "Niin mites se oli? Suostutko sä pelkäämään?" Ni vois olla ettei pallinaamaa paljooka räpätyttäis tossa vaiheessa enää, vaa jättäis keskustelun lähinnä takapuolelleen! :D Ja käytetty kieli olis hyvinkin monikulttuurisen ruskeaa? :)

    :D

    Äänestä

Paleface on pankinjohtajan poika..

1Äänestä
  • Järkeä ei saa rahalla.

    1Äänestä

  • Kaikki suvakit on pumpulissa kasvaneita äpäriä.

    1Äänestä

Eipä itse asiassa paljoa haittaisi jos isis tai äitis pösäyttelisi tuolla suvakkipaskakasojen keskellä. Suvakkipaskaa kaikki tyynni.

Äänestä

joo melkein toivoisi jonkun rekan eksyvän tuon pskaksan joukkoon, jossa noin ala-arvoista paskaa tarjoillaan verorahoilla!

Äänestä

Mitä nuo palefacet ja rikut ja tunnat tekee Suomi 100-juhlassa?
Vassarihommiksi menee tuokin.

Äänestä

No ei kai se suulakihalkio kommari voi muuten saadakkaan keikkaa kuin palkkaamalla itse itsensä.

Äänestä

Onpa edelmanni lihoskellut taas.

Joko se muutti Maltalta Suomeen?

Äänestä

"Vuonna 2013 Paleface valittiin Suomen itsenäisyyden satavuotisjuhlaa valmistelevan organisaation hallitukseen. Perussuomalainen kansanedustaja Jussi Niinistö teki Palefacen hallitusjäsenyydestä eduskunnassa kirjallisen kysymyksen. Niinistö epäili, että Paleface ei sovi hallitukseen, koska hän oli kutsunut Mannerheimiä sotarikolliseksi.[10]"
-WIKIPEDIA

Äänestä

Halkiohuuli sai minut oksentamaan

Äänestä

Pankkiirin pojalla jäänyt teini-iän kapinavaihe päälle pahasti. Tämä lajityypillinen antifa-vasuri-Arhinmäkeläis-bolshevikki-vallankumouksellinen-anarkisti-naivi-gaypride-taivaanrannanmaalari-shampanjasosialisti-kannabis-lähiö-vaihtoehto-graffiti-Banksy-feministi-sosiaalipummi-kateellinen-egoisti joka isänsä rahojen turvin on lähtenyt sekoilemaan julkisuuteen, tietää olevansa kyvytön tekemään mitään tavallista tuottavaa työtä ja siksi haluaa pitää itseään jonain sorrettujen sankarina kun se vaan on niin helppoa lausua populistisia kommentteja niistä hyvin pärjänneistä jotka ovat sentään tehneet jotain yhteisen hyvinvointimme eteen. Tämän helppoheikin sanoma on samaa salaliittoteoriapaskaa että on olemassa joku pieni eliitti joka kyykyttää koko maailmaa jollain näkymättömällä pääomakikkailulla. Ihan paska muusikkokin.

Äänestä

Kuinka me isänmaalliset saisimme Venäjän valtion tavoin tuomittua Palefacen huligaanilakiin vedoten vankilaan Pussyriotin tapaan? Jos löytyy hyviä ideoita niin kommentoi!

1Äänestä
  • Eikö maanpetturuus-pykälä ole enää voimassa?

    Äänestä

  • saunan_taa kirjoitti:

    Eikö maanpetturuus-pykälä ole enää voimassa?

    Jos suvakeista on kyse, ei tietenkään. Kannattaa varoa sanomasta leninistille rumasti, ettei joudu linnaan.

    Äänestä

  • Eikös tuo ole se parin vuoden takainen piilohoikoni?

    Äänestä

Fuckface on kapinoinut koska syntymärumana on kokenut aina syrjintää, jo tarhasta asti. Teini-ijässä kukaan tyttö ei ole iljennyt antaa hepulle piparia vaan "naamari" on joutunut tumputtamaan aikuisikään asti. Tajuttuaan jossain vaiheessa että vasurit tykkäävät kaikista pervoista ja kummajaisista niin Fuckface päätti liittyä heihin ja loppu onkin legendaa, säälipillua on riittänyt "naamarille" vaikka kuinka.

Äänestä
  • Lisään vielä, että isänmaallisissa ei ole rumia miehiä taikka naisia. Kaikki isänmaalliset on valokuvamallin tasoa vahvan valkoisen suomalaisen geeniperimän ansiosta. Vain vasureissa on rumia ihmisiä YÖK! Eli jos näät ruman ihmisen kadulla niin se on pervo vasuri!!!

    Äänestä

  • KarriOnKieräNarri kirjoitti:

    Lisään vielä, että isänmaallisissa ei ole rumia miehiä taikka naisia. Kaikki isänmaalliset on valokuvamallin tasoa vahvan valkoisen suomalaisen geeniperimän ansiosta. Vain vasureissa on rumia ihmisiä YÖK! Eli jos näät ruman ihmisen kadulla niin se on pervo vasuri!!!

    Meillä perussuomalaisten puolueessa ei käytetä nimitystä ruma. Kuvailemme itse puolueemme puheenjohtajaa esimerkiksi sanoin "rotumme erityis-esteettinen".

    Äänestä

  • Niin ja mistä lähtien perussuomalaiset on ollu "rotu"? :)

    *hohhoijaa* :/

    Äänestä

  • Olisi kauheaa olla se kaunis poika peruskoulun luokalla kaikkien luokan poikien kiusattavana ja homoksi nimiteltävänä. Naisetkaan ei kiinnostuis kun luulee naaman perusteella automaattisesti homoksi. Niin kauniina joutuu vaan vanhojen homomiesten metsästämäksi leikkikaluksi. Kyllä miehen tulee vähän karskilta näyttää.

    Äänestä

Pyyhin aamulla palefaceen.

Äänestä

Paleface kuten muutkin vasemmistosankarit ansaitsevat jokainen patsaan keskeisimmälle paikalle Helsinkiin osoitukseksi rasisminvastaisesta työstä ja monikulttuurisuuden sekä suvaitsevaisuuden puolustajana. Mahtavia ihmisiä!

Äänestä
  • Ja mun mielestäni noi "puolustajat" (lausutaan: Maanpetturit) joutais ihan hyvin seisomaan itsekin Hesan keskustassa patsaina ja pulujen paskottavana, kun ei niillä kellään kuitenkaan töitäkään ole?! :)

    Helsingin kuntakin säästäis tossa pitkän pennin säästyneissä huumeneuloissa, kun tollekin porukalle olis ammattitaitoaan vastaavaa duunia!? :)

    Äänestä

Katso saatanan vasurihinttari ettet enää koskaan ja milloikaan käytä minun nimimerkkiäni provoihisi, tuliko selväksi? T: Eka ja alkuperäinen nimimerkki "KarriaOnKieräNarri

Äänestä
  • PS.

    Lisään vielä syyn: Koska olen töissä vaikutusvaltaisessa suomalaisessa mallitoimistossa ja minulla on siksi parempi tukka kuin sinulla vasurihinttari! Oikeastaan rumia ihmisiä en tunnekkaan muuta kuin naapurin Jaakon joka on niin ruma että sen on pakosti oltava joko vasuri tai pervo!

    T: Eka ja alkuperäinen nimimerkki "KarriaOnKieräNarri

    Äänestä

Joku sais teilata ton paskanaaman. Henkilöt tyyppiä ”nO Ei SE ollUt oiKeAa koMmuNismiA” voisi viedä takaisin alkuperämaahansa, mistä ne tuotiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


suomisti100 kirjoitti:

Paleface kuuluu itse Suomen 100 vuotis toimikuntaan ja laittoi itsensä esiintymään suoran lähetyksen alussa. Ja ettei kenellekkään jää epäselväksi keltaiset talvitakit ostettiin juhlatoimikunnan rahoilla. Siis niistä mitä ei ohjattu ulkomaille.
Jari Tervo tykkää kun islamistit saa äänensä kuuluviin ja kristiityjä halveksitaan,,polttelee raamattuja kotona innoissaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu