Nyt on 2016

Ehkä hidasälyisimpienkin jo tulisi havaita, että vuosi 2011 oli ja meni. Kun perustatte puolueen uudelleen, vaihtakaa nimi.
1219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Et ole sitten välittänyt tutustua siihen mistä tuo luku on Muutoksen nimen perään tullut? Etkä kaiketi ole vilkaissut, että nykyään Muutos käyttää nimeä Muutospuolue, mutta virallisesti sitä tuskin kannattaa muuttaa ennen kuin uudelleenrekisteröinti on suoritettu, jotta kaikki kerätyt kannattajakortit voidaan hyödyntää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pualuesihteerikkö kirjoitti:

Ehkä hidasälyisimpienkin jo tulisi havaita, että vuosi 2011 oli ja meni. Kun perustatte puolueen uudelleen, vaihtakaa nimi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu