http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005028575.html
Ei ainuttakaan mainintaa hädänalaisista turvapaikanhakijoista eikä siitä, että meidän tulee tarjota heille turvaa sekä apua! Kyllä presidentin tehtävä valtion edustajana olisi kertoa kansalle, että rasismille on nollatoleranssi ja jokainen pakolainen on tervetullut Suomeen turvaan.
Ei ainuttakaan mainintaa hädänalaisista turvapaikanhakijoista eikä siitä, että meidän tulee tarjota heille turvaa sekä apua! Kyllä presidentin tehtävä valtion edustajana olisi kertoa kansalle, että rasismille on nollatoleranssi ja jokainen pakolainen on tervetullut Suomeen turvaan.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jos se oli rivien välissä. Kun Sulo katsoo karhua silmästä silmään niin meidän ihmistenkin pitäisi.. Ja sitä rataa.
Opettele lukemaan. Kukaan ei sun tulkintoja kaipaa.
"Mehmet, 22, kohtasi Istanbulin yökerhoampujan silmästä silmään."
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000005028693.html
Oliko mainintaa Waltterin fillarin nastarenkaista?
isiksen johtavat terroristit ja Suomen presidentti toivottaa molemmat jumalan siunausta alaisilleen.
Mainittiinko sana Räzzhismi kertaakaan puheessa ? Wältheriin kohdistunut räzzhistinen viharikos ? Asiasta ensimmäiseen, toivotellaanpa teille Rasmus- ja Refugee Hospitality Club pelleille mahdollisimman vittumaista vuotta 2017. Olette sen ansainneet.
Jos setatäti Halonen olisi ollut vielä pressa,niin eihän muusta olisi puhuttukaan,kuin moniulttuurisuudesta ja pakoloisista. Ällötti kun jäin kuuntelemaan juoppopiispa Irjan puheita aamulla,.että pitää kaikki asuttaa jotka rajan yli astuvat,.hyi helvetti !!
A-studio on nykyisin, äärioikeiston Teekutsuliikkeen saarna-ilta, jossa porvaritoimittajat ja verosuunnitteluun, sekä lähisukulaisten konkurssikypsien "alihankintayrityksien" rahoittamiseen verovaroista syyllistyvää, pääministeriä paijataan ja yhdessä hokevat "usko-usko-usko", taustalla soi "hallelujaa" ym käsittämätöntä toimintaa ns. viralliselta
medialta.http://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3647963-selfie-eutanasia-etenee
Kansan Uutiset hoitaa tiedonvälityksen, ilman sitä olisimme täydessä uutispimennossa, kuten Turkissa, tai Venäjällä.
JÄRKYTTÄVÄÄ! Onko herra tasavallan presidentti todellakin astunut RASISMIN POLULLE?
On silkkaa RASISMIA ja PAHUUTTA jättää uudenvuoden puheessa mainitsematta Suomen kallisarvoisin aarre, maahanmuuttajat. Kuten vanhassa marssilaulussa sanotaan: "Mitä lieneekään aarteita Suomessa, toki kallehin on mamutus..."
Jokaisen poliitikon ja papin PYHÄ VELVOLLISUUS on mainita puheissaan vähintään kerran kärsivät pikku mamuparat! PAKOLAISTA EI JÄTETÄ!