Kenet nykyihmisistä nimeäisit

suurimmaksi suomalaiseksi? Ei siis edesmenneitä lasketa.
1194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tähän on vain yksi vastaus: JUHA SIPILÄ!

Äänestä

Sipilä...Berner...Stubb..?

Äänestä

Teuvo Hakkarainen.

Äänestä

Sipilä on suurmies jo nyt ja 10 vuoden päästä Juha patsaita joka kylällä .Suomen Lenin

Äänestä
  • Meillä on sipilän kuva kehystettynä olohuoneen seinällä.

    Äänestä

  • Ghuuuuuuu kirjoitti:

    Meillä on sipilän kuva kehystettynä olohuoneen seinällä.

    Minulla on marakarinkuva kehystettynä.

    Äänestä

Katainen
...moguli sai maamme polvilleen ja myy sitä edelleen..Voittaa just räyhä Lipposen

Äänestä

Jyrki Katainen. Perustelut: johti Suomen vaikean sopeuttamisvaiheen läpi.

Äänestä

Äitini :-* s.1927

Äänestä

Sipilä on ehdottomasti Suomen paras istuva pääministeri ja maailman paras Suomen istuva pääministeri.

Äänestä

"Kansan raiskauttaja-murhauttaja" Juha Ceausescu-Hussein-Sipilä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


whoiswho kirjoitti:

suurimmaksi suomalaiseksi? Ei siis edesmenneitä lasketa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu