typpeen sahattua lautaa

tuol jemmassa ois typpeen sahattua lautaa, mikähän silläkin on käyttötarkoitus?
373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuppeensahattu eli läpisahattu puutavara on särmäämätöntä lautaa puun luonnollisella ja elävällä reunalla. Tuppeen sahattua lautaa käytetään sisä- ja ulkotiloissa pääasiassa erilaisissa paneloinneissa ja verhouksissa.

Äänestä

Tulee mieleen Kepuli Matti Vanhanen, joka on ollut presidenttiehdokkaana jo lähes vuoden. Luuli että Suomessa olisi vaalit, vaikka vaalit olivat vain USA:ssa ja Virossa.

Sama mies lupasi myydä valtion omaisuutta ja sijoitta rahat Talvivaaran kaltaisiin yrityksiin!

Äänestä

Jos olisi ollut happeensahattua niin olisin ollut kiinnostunut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


typpioksidi kirjoitti:

tuol jemmassa ois typpeen sahattua lautaa, mikähän silläkin on käyttötarkoitus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu