Kansanedustaja Teuvo Hakkaraisen muslimikirjoitusta käsitellään tänään Keski-Suomen käräjäoikeudessa.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005031649.html
Kirjoitus oli lainattu suoraan Helsingin Sanomista. Joutuuko Sanoma konserni vastaamaan oikeudessa rasismisyytöksiin?
Oikeusvaltiossa oikeuden tehtävä olisi todistaa, että Hakkarainen ei puhu totta, koska totuuden puhumisesta ei oikeusvaltiossa rangaista.
Hakkarainen joutuu oikeuteen muslimikirjoituksesta
6
150
Vastaukset
- Riitta_Perussuomalainen
Haluan Hakkaraisen PS:n puheenjohtajaksi. Rehellinen yrittäjä ja työmies. Hieno mies. Väärin ymmärretty tosi mies.
- Nostradamus2
Tämä nykyinen aikausi jossa totuuden sanominen on vihapuhetta tullaan muistamaan synkkänä aikana sanapavauden kannalta, aivan kuin 60-70 luvulla kaikki neukkulan arvostelu oli vihapuhetta.
Tämä sairaan sensuurin ja valehtelun aukakausi tulee päättymään väkivaltaiseen kansannousuun Suomessa. Olkoon jumala näille nykyisille päättäjile ja suvakeille armollinen sillä kansa ei sitä tule olemaan.- Erioikeus
Sakkoa tuli. Laittomuuden aika on menossa.
- Mallimaa_toiminnassa
Ja samaan aikaan "vapaa lehdistö" huutaa suureen ääneen joistakin toimintavapauden rajoituksista Puolassa ja Unkarissa. Tai Kazakstanissa, jossa tuomittiin kaveri kolmeksi vuodeksi linnaan, kun sanoi Putinia fasistiksi.
Meillä on jahti päällä aivan samalla tavalla. Valtio häiritsee ja tuomitsee koko koneistonsa voimalla niitä, jotka ovat maahanmuutosta toista mieltä. Tai edes kertovat sen ongelmista.- ontullutaika
Olemme luisumassa kohti järjestelmää jossa hallinto rajoittaa sananvapautta pysyäkseen vallassa. Politiikka on kansantahdon vastaista ja toisinajattelijoita ei suvaita . Sananavapauden rajoittamien perusteellaan mielivaltisella ja epämääräisellä vihapuhe /rasisti argumentilla, vrt neuvostoliitto ja kansanviholinen. Ensiaskeleet kohti diktatuuria ovat juuri otettu.
Suomalaisten syrjintä omassa maassaan nostaa raivoa jota ei ole koettu sataan vuoteen. Hallinnon epätoivoinen päätös tukahduttaa sananvapus vain kärjistää tilanteen . Enää tarvitaan vain se pieni sysäys kun kansa sanoo että nyt riitti sortaminen.
Suomessa on mijoona köyhää joilta nyt otetaan jotta muukalaisille voidaan antaa, 2.7 miljoonaa työntekijää jotka saavat maksaa hallinon suvaitsevaisuus kiiman.
Kun satatuhatpäinen raivoisa kansa vyöryy eduskuntatalon eteen vaatien valtaa kansalle ja vastuullisten poliitikojen päitä pölkylle ei mikään, ei edes armeija voi sitä enää estää.
Ajanhenkeen sopii Ceausescun vimeinen puhe ennen kansan järjestämää pikaoikeudenkäyntiä. Muistuttaa tilannetta kun Sipilä buuattiin lavalta uundenvuoden juhallisuuksissa.
https://www.youtube.com/watch?v=zrQaPPETpR4
- Vihciyciycicy
Niin no eikös ne terroristit ole melko pitkälti juuri muslimeja olleetkin.
Vihasaarnaajia ym. Islam on vihan uskonto. Pelottavaa on jos sen edessä pitää täällä kristityssä Suomessakin alkaa kumarrella. Kohta alkaa päitä putoileen täälläkin. Loppululos nähdään lähi-idässä Afganistnissa ja Syyriassa ym. Haluavatko ne tänne samaa?
Totuushan ei pala. Totuuden saa sanoa, mutta ei valehdella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1561470Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli541195Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva175961Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi50948Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus76934Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e36875- 57805
Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy201780Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali152765Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42746