Sipilän Terrafame selvityksessä puutteita

11139
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

No esteettömyysasia on aivan selvä. Totta kai Sipilä tiesi ja toimi sen perusteella. Olisi IHME, ellei näin olisi!

1Äänestä

YLEn tyypillistä lautakasajournalismia aina vaalien alla. Pyytämättä ja yllättäen tällainen uppoaa kansaan kerta toisensa perästä. Miksi Yle ei uutisoi pohjamutia myöten käytyä tarjouskilpailua? Jos yksityiskohtia ei voi julkistaa liikesalaisuuksien takia, ei pidä repostella myöskään yhtä osapuolta. SDP, Kokoomus ja RKP istuvat astialla.

Äänestä
  • "Sipilä jätti kertomatta selvityksessään, ketkä istuivat Katera Steelin hallituksessa, kun urakka Terrafamelle saatiin."

    Koplaava Kepulilesta jätti tarkoituksella vastaamatta tarkkaan kysymykseen...

    Vakuutuskuorilla veronmaksua välttelevä Lestakyrpä vetoaa tässäkin tapauksessa voimakkaasti tietämättömyyteen.
    Mutta, tietämättömyys ei perustuslakivaliokunnan 2010 antaman mietinnön perusteella ole sellainen peruste, joka välttämättä poistaisi esteellisyyden. Vilpillisyys tai epäasiallisuus voi vaikuttaa kylläkin siihen, kuinka moitittavaa se on...

    1Äänestä

Pitää olla harvinaisen vähä-älyistä kansaa, jos ei se vieläkään tajua millainen umpisutki roisto Sipilä on.

1Äänestä
  • Kun ei jaeta helikopterirahaa navetoihin ja yrityksiin. Maalaiset kuvittelevat pääsevänsä sen siivellä, vaikka taitaa olla kepun joutsenlaulu, kun se säntää joka miinaan, demarit myhäilee.

    Äänestä

Sipilän/sukunsa/perheensä päissä ne puutteet on.
Ahneus ja hölynpöly ovat korvanneet maalaisjärjen, (jos sellaisia on edes ollutkaan koskaan).

Äänestä

Oliks tää jollekin uutinen!?

KEPU PETTÄÄ AINA!!! _IHAN AINA_!

1Äänestä

Sipilä sanoi, että sukulaiset ovat hänelle arka paikka, joten lopettakaa hyvän sään aikana valheiden kertominen kelpo Pääministeristämme. Hän on sentään uskon mies toisin kuin monet teistä.

1Äänestä

No sitten vaan Sipilä valtakunnanoikeuteen . Kepun entinen puoluesihteeri taannoin kertoi ylessä, että "maan tapa" on yleistä kepussa. Onko jollain linkki tähän ylen ohjelmaa. Oli viime syksynä.

Äänestä

Pitääkö tuo professori ihmisiä pilkkanaan:

Tietämättömyys voi vaikuttaa siihen, miten tuomittava virhe on. Jos ei ole tiennyt, se on aika lailla lieventävä asianhaara, Pohjolainen kertoo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kvgjgfs kirjoitti:

ja ristiriitoja. http://yle.fi/uutiset/3-9386148

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu