Pohjanmaan poliisilaitos on tutkinut ja selvittänyt radioteknistä äänihäirintää. Saamani päätös: Olette todennut poliisin toiminnan olevan hyvin kaukana demokraattisen oikeusvaltion periaatteista. Olette todenneet että äänihäirintään olisi pitänyt puuttua 3-4 vuotta sitten. Poliisipäällikkö Lammille osoittamanne kirjeet eivät aiheuta toimenpiteitä . Rikosylitarkastaja Teemu Heikkinen, Tiedoksi Poliisipäällikkö Risto Lammi , Poliisi lakimies Vesa Nyrhinen . Eli tälläinen päätös, Kaikki muut viranomaiset toki aina siirtänyt poliisille vastuun,en tiedä mitä nyt tekevät kun poliisi ei meinaakaan vastuuta kantaa. Kauhajoen kaupunki,Pela, Vaasan AVI mm. aina siirtänyt vastuun poliisille. Itsellä tämä Helsingin pään ilmoittelu tärkeämpää . mutta paikallis viranomaisten toiminta nyt kovasti puntaris.
Pohjanmaan poliisi tiedottaa !
TimelitimppaYway
81090
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Minä olen tämän kaiken radioteknisen häirinnän takana.
Asiaan liittyvät kysymykset tulee osoittaa suoraan minulle.
Nämä isot viranomaiset Helsingin päässä asian vakavasti kyllä ottaneet, mutta kaikki vastuu pohjanmaan poliisilla. Tästä toki tietoa kauhajokisilla oikeasti asiaa ymmärtävillä,ettei kauhajoella kaikki oo leppäsen tätiä.
Mitäs jos sitä lääkitystasoa korjattais?
Voinet varmaan kokemuksen pohjalta suositella jotain?
Taitaa olla sama ääniharava ensi vaaleissa
Elämä on tälläistä, toisia riepottelee kovasti ja toisia palkitsee - syyt ovat moninaiset joko itsestä tai muista johtuvia.
Mitä aloittaja tarkoittaa äänihäirinnällä? Minuunkin kohdistuu äänihäirintää, mutta en tiedä onko kyse samasta asiasta.
Olen terve...äänet sanovat niin...