Olen seurannut hänen youtube-kanavaansa mutta hänestä ei ole enää aikoihin kuulunut mitään enkä löydä mitään jälkiä muualtakaan netistä, mahtaako kenelläkään olla tietoa vieläkö hän on hengissä?
Missä on Saxpi7
7
2815
Vastaukset
- zerrhj
Itsekin katsonut videot. Varmaan haluaa olla rauhassa, ja uskon, että on elossa, vaikkei välttämättä "kotona". Mukavan oloinen nainen, mutta surullinen sairastumiskohtalo.
- Utelias77
Minuakin kiinnostais tietää jotain tämän ihmisen olemassaolosta... Jostain syystä hän on jäänyt mieltäni askarruttamaan, kenties osaltaan siksi että minussa on ehkä jotain samanlaisia piirteitä kuin hänessä. No, toivon vaan että olisi hengissä ja asiansa olisivat jonakin päivänä vielä hyvin...
- saxpifani
Samaa ihmettelen minäkin..moneen vuoteen mitään elonmerkkiä! olisi mukava jotain kuulla
- Anonyymi
vain aivottomat seuraavat ihmisiä somessa.
- Anonyymi
Saxpista on juttu Iltalehdessä maksumuurin takana otsikolla Aseman nainen.
Minäkin jäin murehtimaan Saxpin kohtaloa. Hän piti asunnottomaksi jäätyään blogia asunnottomuudesta mutta lopetti kuin seinään.
Mukava tietää että Saxpi on elossa ja pärjäilee, mutta surullista että on yhä koditon, vaikkakin omasta halustaan.
Tässä vielä asunnottomia auttavien näkemys:
"Yökiitäjät tapaa Saria kuukaudessa satunnaisia kertoja.
– Tunnemme hänet ystävällisenä ja rauhallisena, mutta myös kielitaitoisena henkilönä. Hän laittaa tarvittaessa nuoret nippuun, jos nämä häiriköivät häntä. Hänellä on useita vuosia kokemusta katuelämästä, nähnyt enemmän asioita kun useat elämässään ikinä, Yökiitäjät kertovat.
– Hän on oman tien kulkija, joka tuntee rajansa ja mitä haluaa.
– Hän on meille myös kontakti uusien asunnottomien ilmestyessä Steissin alueelle.
Sarilla oli juttua etukäteen lukiessaan eräs toive:
– Jos sulle sopis, niin jutussa vois korostaa, miten olen aina jotenkin selvinnyt vaikeuksista."- Anonyymi
Olen itse muuttanut pois Helsingistä jo vuosia sitten, mutta muistan tämän kyseisen naisen Helsingin päärautatieasemalla, muistan nähneeni hänet jo vuodesta 2013-2014 lähtien. Toivottavasti hän saa asunnon jostakin, kodittomuus on vakava paha ongelma.
- Anonyymi
olen käynyt 3 kertaa helsingissä ja viimeisellä reissulla jouduin odottamaan junaa 2 tuntia tuolla asemalla ja näin naisen nukkuvan matkalaukkujenpäällä peiton alla yhdessä nurkassa, se oli tämä kyseinen henkilö.
touvottavasti saa olla rauhassa koska silmiini pisti paljon alkoholisteja tuolla penkeillä notkuamassa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2504526Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1242961Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412722Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741700Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051543Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn171437- 521285
- 921216
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2021067- 471055