Rinteen keino haukkua kostautuu

Ikävää kultavaa, kun Rinne yrittää popolistisesti haukkua hallitusta ja nostattaa epäsopua puhumalla hallituksen hajoamisesta. Potaskaa.

Ihmettelen, että Rinne korosti olevansa juristi, miksi hönet on tuomittu useasti lain vastaisesta toiminnasta. Pitäisi juristin tietää.

SAK törmää vielä perustuslakiin, senkin RInne varmaan tietää. Ay-jäsenmaksujen verovähennys on suuri perustuslaillinen ongelma. Meillä on liittymisen vapaus. SDP tärmää perustuslakiin puolue-eliitin vaatiessa noudattamaan heidän ohjeitaan äänesyksissä. Suomessa on sananvapaus.

Rinne hakkaa päätään seinään. Ei todellakaan pääministeriainesta. Tuppurainen on ehdokkaista paras.

Hassua, kun SDP:n ay-siiven syrjäyttämä Urpilainen on mahdollisesti tuleva presidenttiehdokas. Siis todella pystyvä henkilö, mutta ei kelvannut SAK:lle puoluejohtoon.
17151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

SDP on hyvin monipuolinen ja yrittävä puolue:

Esimerkiksi sosiaalidemokraattien jäsenistöstä löytyy jatkuvasti kaikenlaisia rikollisia ja hörhojä, kuten huijareita, jihad:steja, insesti-isiä, lelukauppias, kidnappaaja, kovan luokan pedofiileja, kummisetä, raiskaajia, sotar:kollisia, varkaita ja muuten vaan valehtelijoita.

Taitaa tänä päivänä olla niin, ettei rehellisia veroja maksavia taviksia enää kovin helposti hyväksytä sosiaalidemokraattisen puolueen jäseneksi ja vaaliehdokkaiksi.

Tuohon listaan vielä lisäksi Tukholman naistenkähmijäsuurlähettiläs, joka oli vuosikausia Tavja Halosen lemmikki. Ai niin, ei saa unohtaa Vantaan lahjuksista syytettyä ex-kaupunginjohtaja Peltomäkeä, joka myös on demari. Näyttää siltä, että SDP on saa näin Suomen suurimman organisoidun rikollisjärjestön tittelin...Mikä helvetti noita demareita oikein riivaa, kun koko porukka tuntuu olevan rikoll:sia, tai ainakin hyväksyvän toverinsa rikokset?

Huomaa kyllä, että suomalaiset koomikot ja näyttelijät ovat vasemmistolaisia, koska he eivät ole juuri vääntäneet SDP:n rikosongelmista huumoria, eikä myöskään YLE. Missä tahansa sivistyneessä länsimaassa (paitsi Suomessa ja Ruotsissa) olisi televisiossakin naurettu vedet silmissä demareiden lelusalakuljettajajihad:steille, kielitaidottomille lautamies/lapsenraiskaajille, puheoikeutta rajoittaville eduskuntaryhmän puheenjohtajille yms.

Vielä on hyvä muistaa, että SDP rekrytoi ihan kaikki halukkaat, kuten rasistisia kirjoitelleen Maria Tolppasen persuista ja vihakirjoituksia suoltavan islam:stin Husu Husseinin Kepusta, niin täytyy ihan suu auki ihmetellä, että mikä on SDP:n linja?

Minkälaista Suomea SDP tavoittelee sekopääpolitiikallaan ja mamu-"unelmillaan"?

Tänä vuonna on paljastunut, että SDP:n poliitikot ovat olleet tosi aktiivisia (esim. oikeudessa):
1. Irakilainen terror:stisymppaaja (lelusetä)
2. somalialainen huumekuriiri (22 kg khat)
3. korruptiokaupunginjohtaja (Vantaa)
4. ghanalainen insesti-/pedofiili–isä (Oulu)
5. toinen pedofiilimies
6. kolmas pedofiilimies
7. bangladeshiläinen fundamentaalinen imaami (Oulu)
8. laitonta toimintaa harjoittava ja virkamiehiä uhkaileva irakilainen yrittäjä (Turku), joka pakeni mittavia velkojaan isiensä maille Irakiin
9. apulaiskaupunginjohtaja (Helsinki), joka pyrkii kaikin tavoin edistämään fundamentaalisen islamin etenemistä maan pääkaupungissa.
Demarikymppi (10) vuodelle 2016 tuli täyteen 16.12. 2016, kun Yle kertoi, että Savonlinnassa kaupunginvaltuutettuna, kaupunginhallituksen varajäsenenä sekä Itä-Savon koulutuskuntayhtymän ja Savonlinnan Työväenyhdistyksen puheenjohtajana toiminut SDP-aktiivi on varastanut useita rahalähetyksiä Suomen postissa töitä tehdessään.

Herra SDP:n avaamissa ja tyhjentämissä kirjeissä on ollut lahjakortteja, teatteri- ja oopperalippuja sekä käteistä rahaa yhteensä useamman tuhannen euron edestä.
Ensi kevään kuntavaalit näyttävät, onko merkittävä osa suomalaisista aidosti sitä mieltä, että kotimaisia ja ulkomaisia kultamunia muniva SDP on oikea taho kohottamaan kansakunnan itsetuntoa ja saamaan valtakunnan nousukiitoon.

Sokerina pohjalla on tietenkin SUURMOSKEIJA

Suurmoskeijan hanke linkittyy harvinaisen tiiviisti evankelisluterilaisen kirkon toimijoihin ja demarivaikuttajiin. Demaritrio Ilari Rantakari, Pia Jardi ja Abdessalam Jardi jättivät Helsingin kaupungille tonttivarauksen suurmoskeijaa varten ja johtavat tätä projektia.

Abdessalam Jardi työskentelee Diakonissalaitoksella. Pia Jardi työskentelee perintäsihteerinä Helsingin sosiaaliviraston toimeentulotuen osastolla. Pia ja Abdessalam ovat olleet SDP:n puolueen listoilla ehdokkaina kunnallisvaaleissa.

Äänestä
  • Hei. Tästä listasta puuttui vielä VVO:n hankkimat 160 milj. egen jättiosingot AY- liikkeelle, SDP:le ja muulle vasemmistolle, jotka veronmaksajat ovat maksaneet ylikorkeina vuokrina!! Miksi näistä ei puhuta mitään?? SDP on Suomen populistisin puolue Rinteen johdolla, voi sitä reppanaa, joka antaa äänensä tuollaisille!!

    Äänestä

Pieni piiri pyörii, kokoomus siinä hyörii, sormet sanoo soosoosoo, kengän kannat KKK.
Kuka Urpilaisen ja Sipilän jälkeen syntipukiksi? Taas SDP? Rinne? Ja taas jatkuu rahojen jako veroparatiiseihin!

Äänestä

Opposition kuuluu arvostella hallituksen ratkaisuja, se on opposition tehtävä. Eri puolueilla on eri linjaukset, miten se arvostelu tapahtuu.
Persuja pitää tietysti aina arvostella, oli ne hallituksessa, tai oppositiossa.

Äänestä

Ei tätä hallitusta voi kehua yhtään mistään. Täyttä sekoilua ja seinään päin juoksemista koko touhu. Älyvapaa ministeriporukka säätää pikavauhdilla lakiesityksiä,jotka ovat ihan tuulesta temmattuja. Näkee,että persut on asialla ja maajussit kuokkii.

Äänestä
  • Ja edellistä hallitustako voi kehua jostakin, missä SDP ja muut vasurit, sekä viherpiipertäjät oli mukana? Haloo pahvi, onko sinulla todella noin helkkarin lyhyt muisti?!

    Äänestä

  • hallllooooo kirjoitti:

    Ja edellistä hallitustako voi kehua jostakin, missä SDP ja muut vasurit, sekä viherpiipertäjät oli mukana? Haloo pahvi, onko sinulla todella noin helkkarin lyhyt muisti?!

    @hallllooooo

    Komppaan

    Äänestä

SDP on paskahousujen puolue jotka ajavat homojen,maailman matujen,kehitysmaa raha bisnesten etuja unohtaen suomalaisen työtä tekevän hetero veronmaksaja työntekiän niistä vidunkaan väliä kunhan kustantavat tämän sirkuksen korkeilla vero rahoillaan ja loput taikaseinästä tietty SDP on samanlainen kuin miss helsinki mikä oli täysi fiasko ja jatkuva pilkan kohde koko missi kisa jossa rumin voitti ei ihmiset sentään sokeita ole.

Äänestä
  • @SuomenTuhoojaSDP

    Osin komppaan.

    Äänestä

Sdp on liian lähellä kommareita. Demareissa hyysää kommunistisen kasvatuksen saanut Nasima. Nasiman isä on maanpaossa ja syystäkin.

Äänestä
  • @exdemarina

    Komppaan.

    Äänestä

Kyllä näkee,että ei ole kaikki kotona näillä kirjoittelijoilla. Ihan oikein että maata johtaa yhtä toope hallitus kun on äänestäjätkin. Hakeutukaa jo hoitoon joskin siitäkään ei ehkä ole enää teille apua.

Äänestä
  • Sinä sitten pääsit mielsairaalan suljetulta ulos.

    Äänestä

Alle+50-vuotiaista+vain+7,5%+kannattaa+SDP:tä.+Rinne+yritti+puhua+tämän+totuuden+toiseksi,+kuten+Putin+latelee+omiaan+hänelle+ikävän+totuuden+edessä.Tuppuraiselta+tuli+sen+sijaan+pari+viisasta+kannanottoa:+-+paperimiehet+tykkäävät,+että+vienti+vetää+(siihen+panostaminen+kannattaa,+kuten+hallitus+tekee)-+talouspolitiikassa+pitää+huolehtia+siitä,+että+velka+ei+kasva.Tuppurainen+on+reaalipolittikko,+Rinne+populistinen+haihattelija,+joka+veisi+Suomea+yhä+syvemmälle+suohon.

Äänestä

Kykyvauvan tilitystä.

Äänestä

Sosiaalidemokraatit paskovat omiin housuihinsa ja velaksi tietenkin ja maailman pakoloiset pitää saada suomeen minne loputkin rahat. velka. saadaan lapioitua..

Äänestä

Kannatan Sdp ennemmin kuin nyky itämaantietäjiä. Jotka antaa talonsa ensin pakolai.sille ja vetää sitten perumansa pois. Tätähän se on ollu tämän hallituksen aikana. Huonoja päätöksiä ensin roppakaupalla, sitten taas peritaan , mutta kas kummaa, niitä ei peruttukaan vaan ne huonot päätökset tulivat kumminkin voimaan. Voi suomi parkaa 100 huonoa ja yksi olisi hyvä. Vaalit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hohhohhoijaa kirjoitti:

Ikävää kultavaa, kun Rinne yrittää popolistisesti haukkua hallitusta ja nostattaa epäsopua puhumalla hallituksen hajoamisesta. Potaskaa.

Ihmettelen, että Rinne korosti olevansa juristi, miksi hönet on tuomittu useasti lain vastaisesta toiminnasta. Pitäisi juristin tietää.

SAK törmää vielä perustuslakiin, senkin RInne varmaan tietää. Ay-jäsenmaksujen verovähennys on suuri perustuslaillinen ongelma. Meillä on liittymisen vapaus. SDP tärmää perustuslakiin puolue-eliitin vaatiessa noudattamaan heidän ohjeitaan äänesyksissä. Suomessa on sananvapaus.

Rinne hakkaa päätään seinään. Ei todellakaan pääministeriainesta. Tuppurainen on ehdokkaista paras.

Hassua, kun SDP:n ay-siiven syrjäyttämä Urpilainen on mahdollisesti tuleva presidenttiehdokas. Siis todella pystyvä henkilö, mutta ei kelvannut SAK:lle puoluejohtoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu