Lopettakaa sukulaistenne ja naapurienne asioiden vatvominen, suureen ääneen. Ketään ei kiinnosta enon peräpukamat, juoppoputket, kuka liikkuu kenenkin kanssa,. Viereisessä pöydässä on vaivautunut olo, kun ämmät kailottaa kaikkien asiat. Mihin siinä korvat laitat, pakosti joutuu kuulemaan. Kutsukaa kotiinne kahvittelemaan, niinkuin ennen tehtiin, saatte kaakattaa neljän seinän sisällä aivan vapaasti.
Juoruakat Willan kahvilassa.
kuulosuojaimet
7265
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Erästä toista ketjua kun palstalla silloin tällöin seuraa, niin yhdyn mielipiteeseesi täysin. Tuolla toisessa ketjussa on arvaisin kaiken saanut alkuun ja aikaan muutama pirullinen hölösuu akka ja nyt tuo tragikoominen ketju on riitaa täynnä.
Juu, ei uskois, että tuon kyseisen keskustelun ihmiset on todellakin 40v., niin niistä vaan moni meinaan on, kun 90-luvun nuoruutta käsitellään edelleenkin ja osa heistä jopa 50v., kun siellä on mukana 80-luvunkin kovanaamat. Lapsellisinta että jotkut on oikeasti suuttuneita noista jutuista ja mokaavat itsensä täysin lopullisesti, jos joku vaan suuttujat tunnistaa.
...kun ei ole elämää, niin tuollaista se on.
Aikoinaan oli näitä puhelimeen huutajia, siinä kerrottiin kaikkien asiat kovaan ääneen.Junassa ja bussissa oli noloa kuulla toisten sairaskertomuksia kovalla voluumilla melskaten. Kännyyn huutaminen on vähän vähentynyt, mutta nyt on tullut kahvilajuorut tilalle.
Mikä on Willan kahvila? Eiks niitäoo useita?
On useita, varsinkin yhdessä niistä on kovaäänistä juoruamista.
Mikä kahvila - kunnon juorut piristäisivät päivää