SDP sanoo ei kompromisseja rasistien kanssa

Mun isäni oli tunnettu rasisti,hänellä on ajalta 194o-L kunniamerkkejä.Hän oli estämässä Globaalia kehitystä rajojen avaamista ja maahantukeutujia.Sittemmin suvussa SDPm valtuutettuja.Itse liityin SPD 1967,erosin joskus 2000v kuin näin miksi on mennyt,eleäkeläisten asiat ei kiinosta ja nyt rahojen riittävyys pitää priorisoida oman maan kansalaisten vointii,leipäjonojen lyhennykseen.On rikos sanoa maahanmuuttokriittistä rasistiksi,kun hän ajattelee vain taloudellista puolta!.Onko sodankäynnytpolvi nykySDP mukaan myös rasisteja kun ajattelivat suomen parasta?
18248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Voi kun isänsukupolvi olis kans lähtenyt karkuun kun sota alkoi!.Nyt voisin tulla jostain suomeen turvapaikanhakijana ja saada vanhana sairaanhoidon, kaiken ilmaiseksi!.

Äänestä

Käpykaarttilaiset oli kaukoviisaasti oikeassa,ei tälläiseksi mennyttä maata olisi kannattanut puolustaa.

Äänestä
  • Demarit on mädätetty puolueena, en äänestäisi mistään hinnasta. Mitä vaikutusvaltaisempi demari, sitä suurempi maanpetoksellisuuteen rinnastettava toiminta.

    Ex pressa Halonen johtaa maan monikulttuuristamista ja Ahtisaari pahana kakkosena, ylipäätänsä koko paletti aika syvältä.

    Äänestä

Sotaveteraani/eläkeläisen poikana 3 kertaa olen arvottomana eläkeläisenä ollut 6kk hoitojonossa.Sotapalvelusta paenneet uilkolaiset on ensin hoidettava kun rahaa on vähän

Äänestä

En tee kompromisseja lastenraiskaajien puolustelijoiden kanssa. SDP ei saa ääntäni.

Äänestä
  • Lapset ovat helppoja uhreja ja ne eivät ole rasisteja ja uskovat lämpimästi auttaviin sdp setiin.

    Äänestä

Demarien Tytti Tuppurainen ei kuulemma ole valmis tulevassa hallituskokoonpanossa ”rasistien” kanssa, mutta keitä ihmeessä nämä hallitukseen tyrkyllä olevat rasistit siis oikein ovat? Tytti Tuppurainenko on se joka Suomessa tietää kuka on rasisti ja kuka ei?
Olisi kovin mukavaa kuulla häneltä itseltään miten hän määrittelee jonkun ihmisen rasistiksi ja kenet joksikin muuksi?

Äänestä
  • Ääni Tytille on ääni suurmoskeijalle ja kiintiöpakolaisten kymmenkertaitamiseksi. Muistakaa tämä kun äänestätte. Asia on huolestuttava. Kun ei ole järki pelissä vaan tunteet.

    Äänestä

  • Naisilla ja naismaisilla päättäjillä on tämä kamala vika, ettei osata ajatella järjellä, vaan tehdään typeryyksiä tunteiden vallassa. Esimerkkejä on monta!

    Äänestä

  • "Rasistit" eivät siis kelpaa, mutta murhaajat, raiskaajat, pedofiilit ja insestinharjoittajat kelpaavat? Niin sitä pitää.

    Äänestä

  • nytonjärjenaika kirjoitti:

    Ääni Tytille on ääni suurmoskeijalle ja kiintiöpakolaisten kymmenkertaitamiseksi. Muistakaa tämä kun äänestätte. Asia on huolestuttava. Kun ei ole järki pelissä vaan tunteet.

    SDP on ilmoittanut selkeäsanaisesti kantansa rasismiin ja kaikki jotka arvostelevat maahantunkeutumista ovat rasisteja. Tänne vaan elätettäväksi rikolliset kyllä kantasuomalaiset ajannoloon tottuvat ja hyväksyvät tunkeutujien rikokset. SDP saa totisesti huomata ettei mene enää jakeluun tämä oppi. On varmaa, että puolueen saama kannatuksen suosio ei perustu tosiasioihin. Ei kukaan aivoja omaava äänestä sossuehdokkaita se tullaan näkemään ja kokemaa. Saa siinä hurmurin elkeisiinsä luottava Rinne todeta epäonnistuneensa. Tytti Tuppurainen on "mukaehdokas" puoluejohtajaksi Rinteen kilpailijana. Tosi mätä on sossupuolue tähän maailman aikaan.

    Äänestä

Miksei tätä rasistista kertovaa juttua ole poistettu???

Kun äsken katosi pakkanen ja maahanmuuttokin?

Äänestä

EI SDP:lle! EI RKP:lle! EI Vihervasemmistolle!

Äänestä

SDP sanoo ei kompromisseja suomalaisten kanssa.

Äänestä

Ei näytä nytkään demarien vaalitaistossa nousevan esiin Suomalaisten duunarien ja pienempien ihmisten asiat, vaan pääaihe tuntuu olevan Suomalaiset ”rasistit”?
Demarit ovat jo kauan sitten täydellisesti kadottaneet oman todellisen ideologiansa ja nyt koko puolueen on vallannut rajoittamattoman maahantunkeutumisen mahdollistavat toimet ja puheet.
Demareille näyttää olevan sydämmen asia saada listoille ihmisiä joiden poliittinen kyvykkyys on pelkästään ihonvärissä ja tästä syystä tässä puolueessa taitaa tällä hetkellä olla vaikuttavimmat rikostilastot nykyisillä ja entisillä jäsenillä.
Nämä Tytti Tuppuraiset levittävät suvakkipopulistista vihapuhetta ja rakentavat yhä vahvempaa vastakkainasettelua Suomessa omaa kulissiunelmaansa ylläpitäessään ja kun kaikki ei varauksetta liitykkään samaan leikkiin, he ovat ”rasisteja” joiden kanssa ei tarvitse käydä vuoropuhelua lainkaan?

Äänestä
  • Isäni, edesmennyt sotaveteraani oli aikoinaan sodan jälkeen demarien kannattaja, aika oli toinen ja sen ajan demarit huono-osaisten asialla toisin kuin nämä nykyiset pölhöt ja mädättäjät!

    Tuo Tytti Tuppurainen on hyvä esimerkki siitä mitä nykydemarit edustaa, se ryökäle maksattaisi koko maailman sekoilut meillä pohjilleen ja selvästi vihaa väkeä joka miettii yhteiskunnan kokonaisetua.

    Syytinkipressa Halonen mesoo joukossa vahvana kantasuomalaisten vihaajana mielipiteineen. lausui syksyllä lähtemättömät sanat " vaikka tiedän, että hyvin moni suomalainen ei tykkää, niin olen sitä mieltä, että näiden maahamme tulleiden pitäisi saada perheensä ja tyttöystävänsä / vaimonsa tänne myös".

    Äänestä

Ainoa järkevä "kompromissi" on se että tämä suomalaistentuhoaja puolue kielletään, tai ellei sitä hyvällä saada hajotetuksi, niin sitten tuhotaan vaikka väkivalloin.

Äänestä

SDP voi koettaa uutta punakapinaa, siihen tehoavat samat lääkkeet kuin ennenkin. Tietääkö joku miten sanotaan somaliksi "saa kääntyä selin" ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suvel kirjoitti:

Mun isäni oli tunnettu rasisti,hänellä on ajalta 194o-L kunniamerkkejä.Hän oli estämässä Globaalia kehitystä rajojen avaamista ja maahantukeutujia.Sittemmin suvussa SDPm valtuutettuja.Itse liityin SPD 1967,erosin joskus 2000v kuin näin miksi on mennyt,eleäkeläisten asiat ei kiinosta ja nyt rahojen riittävyys pitää priorisoida oman maan kansalaisten vointii,leipäjonojen lyhennykseen.On rikos sanoa maahanmuuttokriittistä rasistiksi,kun hän ajattelee vain taloudellista puolta!.Onko sodankäynnytpolvi nykySDP mukaan myös rasisteja kun ajattelivat suomen parasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu