Ylläpito on poistanut viestin sääntöjen vastaisena
Palsta on muuttunut persereiäksi!
persereikääää
15251
4Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ylläpidossa taitaakin olla ns. "moniosaajia", jotka poistavat pelkästä moniosaamisen ilosta...
Ei tänne viitsi enää mitään kirjoitella, asiallisetkin viestit katoaa hetkessä. Haistakaa ylläpito paska, kiitos kun pilasitte koko sivuston. Minä häivyn! Enkä varmasti ole ainoa.
Minä myös häivyn. Jääköön ryssittelijät viihdyttämään ylläpitoa!
Parempia keskustelupalstoja on mm. ylilauta, mv-lehden keskustelut ym
Ylilauta on täynnä aivovammaisia kakaroita, mitään asiakeskustelua siellä ei ole. Ja myös siellä on alettu lipsumaan sananvapaudesta.
Keskustelut siirtyy maan alle.
Nyt olisi foorumintekotaitoisella mahdollisuus suuriin mainostuloihin luomalla vapaata tiedonvälitystä kunnioittava suoli24.fi:n korvaava keskustelualue. Veikkaan että suoli siirtyy pian muun oikeisto-omisteisen rahavallan mainosmedian tapaan rekisteröitymispakon taakse, jotta vain ideologispoliittisesti korrekti Sipilän PersKeKo-hallituksen EKokoomuspolitiikan ja uusliberalismin mukainen keskustelu pysyy näkyvissä. Jo nyt juuri viestejä saaneita viestiketjuja piilotetaan etusivuilta. Ne löytyvät kyllä haulla mutta niitä ei poliittisesti väärinä pidetä näkyvissä. Ylen tyylinen poliittinen ohjaus on totta myös suolifoorumissa. Vapaata keskustelua rajoitetaan ja muokataan tässä käskytysyhteiskunnaksi muuttuvassa Suomessa.
Ei tosiaan ole enää mitään mieltä kirjoittaa kovin pitkiä. Tietopuoliset asiat jäävät nyt pois. Ehkä "moniosaajat" suunnittelevat, että eu-aiheet ovat eu-ketjussa, kaikkien silmätikkuna aloitussivulla kohdassa keskustelu/Yhteiskunta?
Kun on näin huono kone, viesti jää pyörimään. Moniosaaja ottaa pois sanoja, polittiisin ja ideologisin perustein, nähtävästi oman maun mukaan. Se vetää kaiken niin puuroiseksi. Sivusto on nyt pahimmillaan yhtä hidas kuin Iltasanomien moderointi, jossa se tekee ensin yhden ketjun valmiiksi ja sitten vasta siirtyy seuraavaan.
Kun sivusto on nyt näin hidas, samanlainen kuin Iltasanomat, ei kannata enää kirjoittaa. Nämähän profiloivat mainoksia meitä varten ja keräävät tietoja. Siten he saavat yli 10 000päivittäisestä käyttäjästä rahaa, muutaman sentin luokkaa joskus enemmän. Käyttäjiä on siis oltava kuukausittain joka päivä tuhansia, että palkat voisi maksaa.
Hei, kirjoita asiasi ja kopioi talteen. Esim. ctrl a ja sitten työpöydälle tiedostoon ctrl v eli kopioi ja liitä, sieltä se sinun tarinasi ei mihinkään poistu ja voit hiukan sitä muuntelemalla kopioida juttusi aina uudelleen tänne, niin ei väliä jos poistavat, voit mennä muille palstoille (joilla eri adminit) ilmoittamaan asiaasi jos huomaat että juttusi on poistettu..... tällä tavalla asiasi tulee väkisin esiin!
histuuriaa se siellä neuvoo ??
En ole simpanssi.
http://hymy.fi/uutiset/uusi-miss-helsinki-haukkui-haukkujansa-oon-hiton-upea-ihminen-suck-it/?shared=82234-78a3f4b3-500
Tämäkin avaus poistettiin.
Ei saa keskustella enää edes uutisista?
Heikki Kinnusen saarna (sketsi) poisterriin
Poistuuko tämäkin viesti kohta?
Minimerkin kautta on aina helppo tarkistella. Mitkä palstat on poistettu. Ja mitkä on joku rekisteröimättömän minimerkin johdosta päässyt poistamaan. ( Suvakkien lempi puuhaa )