Suomalaiset ei halua seksiä

Pillujen-asiantuntija

12

265

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NaistenSyytä

      Naiset ne ei seksiä halua.

    • Naiset aina nirsoilevat seksin kanssa.

    • EdesUnissa

      Tämä artikkeli on yllättävä. Luulisi että tähän olisi joku järkevä selitys, sillä mielestäni seksi kuuluu hyvin tärkeänä osana ihmisen elämään. Onko mahdollista että korvaamme seksiä jollakin muulla asialla, vai onko meistä tullut niin kiireisiä ja kireitä että parisuhteet kärsivät ja se luonnollisesti johtaa seksin dramaattiseen vähenemiseen.
      Tosin olen ollut kuulevinani huhuja tällaisesta ilmiöstä jo parin vuoden ajan kaveripiirissäni, jossa seksi yhtäkkiä vähenee jo neljän vuoden suhteessa ja parit alkavat harrastaa "avaruus seksiä".Henkilökohtaisesti en usko tällaisten parisuhteiden toimivan kauaa.
      Seksin tuomaa läheisyyttä ei voi korvata millään, joten lopulta parit eivät olekaan enää läheisiä.

    • Naiset ei halua seksiä, niin seksi parisuhteessa vähenee, tai loppuu kokonaan.
      Eikä syynä ole artikkelissa mainitut kiire, stressi, tai orgasmin saamattomuus.
      Naisia ei vaan kiinnosta.

      Naisille luodaan pienestä lähtien elämäksi prinsessasatu ja kun se ei yllättäen toteudukaan, niin nainen muuttuu haluttomaksi.
      Ei kiinnosta seksi, eikä muukaan läheisyys.

      • hc-ätmeI

        Alakko oleen mun kaa?


      • 454464

        Naisille on paljon mielenkiintoisempaa tekemistä, kuten some-päivitykset, sisustus, kaverit, koirat ja matkat. Hikinen äijä ähkimässä päällä on out!


    • Fwemfsdkfmkddkfsdf

      Ihmiset muutenkin on alkaneet erkaantua toisistaan ja sirpaloitua yhteisöinä. Ei mikään ihme että seksikin vähenee kun merkitsevät henkilökohtaiset kontaktit harvenevat.

      Seksin haluaminen tuskin on vähentynyt, mutta potentiaaliset tavoitettavat kumppanit ovat vähentyneet.

      Kun erkaneminen tapahtuu yleisellä tasolla se kertaantuu nopeasti.

    • neitsytsetä

      Vielä mie tuun panemaan, uskoa on.

    • Siksikun

      Miehet on ällöttäviä juoppoja eivätkä tee kotitöitä.

      • Minä teen kotitöitä ja olen käytännössä täysin raitis.
        En polta, alkoholia käytän ehkä kolmena iltana vuodessa.
        Enkä sillonkaan juo yli viittä annosta.

        Eli se ei voi olla syynä.


    • Tavisketmi

      Siis tässä ei puhuttu pelkistä pareista? Sittenhän tämä ei yllätä ollenkaan. Muistan itsekin parikymppisenä kollina, että seksiä sai harvoin. Ja sitten kun sai, miin seuraavaan kertaan saattoi mennä viisikin vuotta. Eli naiset juoksi juoksujaan, rauhallisemmat oli varattuja, ja ujopoika ei ollut kovaa valuuttaa irtoseksimarkkinoilla.

      Kolmenkymmenen jälkeen homma alkoi tasaantua, ja parsuhdeseksit on keskimäärin pyörineet siinä pari kertaa viikossa - alkuhuuman neljä kertaa päivässä välillä.

      Eli naikaa naiset rohkeammin myös taviksien kanssa. Niin maailma pelastuu.

    • Kiltti-ja-kunnollinen

      Minä haluan. Antakaa nyt sitä pillua naiset?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      105
      7537
    2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      242
      7443
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      145
      5143
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      140
      4829
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      47
      4583
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      90
      4282
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      116
      4090
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      164
      1812
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1589
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      257
      1460
    Aihe