Uskomatonta hötöä tuo ranskanleipä, 2,5cm viipale menee parilla haukkauksella
Vastaukset 15
Mikset syö ruisleipää?
pujottelija kirjoitti:
Enimmäkseen syön ruisleipää
Samma här, pitää paremmin verensokerit tasaisena.
- Ikis..M
Onhan se höttöleipä juustoa päällä joskus vaihteluna kahvin kanssa hyvää. Tiesittekös muuten että aika monessa ruisleivässä on onnettoman vähän ruista ja siksi ne maistuu ihan pahville:
http://www.mtv.fi/lifestyle/makuja/artikkeli/mtv-selvitti-ovelaa-kikkailua-merkinnoissa-nain-paljon-suosikkileivassasi-on-oikeasti-ruista/5301974Vähän niinku nisua söis..
Eka maistuu hyvältä mutta parin palan jälkeen alkaa jo tulla inhottava olo.
On se ollu jo tiedossa että ei ne mitään oikeita ruisleipiä ole.- Ikis..M
Eräkettu kirjoitti:
Vähän niinku nisua söis..
Eka maistuu hyvältä mutta parin palan jälkeen alkaa jo tulla inhottava olo.
On se ollu jo tiedossa että ei ne mitään oikeita ruisleipiä ole.Niinhän se on, muutaman kerran vuodessa tulee ostettua ihan vaan kahvileiväksi.
On joo, itse ostan aina yhtä ja samaa 70% oikeastikin ruista sisältävää, se sentään maistuu oikealle leivälle. Joskus kun pakko ottaa jotain ruispaloja tms. aina sitten muistaa miksi sitä suosikkimerkkiä syö. Ikis..M kirjoitti:
Niinhän se on, muutaman kerran vuodessa tulee ostettua ihan vaan kahvileiväksi.
On joo, itse ostan aina yhtä ja samaa 70% oikeastikin ruista sisältävää, se sentään maistuu oikealle leivälle. Joskus kun pakko ottaa jotain ruispaloja tms. aina sitten muistaa miksi sitä suosikkimerkkiä syö.Aika samaa tahtia tulee itelläki ostettua.
Ostan yleensä kursulaista..
Sallalainen tuote.
Viimeaikoina olen syönyt kotitekoista ruisleipää, eli on täyttä tavaraa
- eriksenin.limppu
Oletko ryhtynyt leipomaan?
eriksenin.limppu kirjoitti:
Oletko ryhtynyt leipomaan?
Eräältä naiselta sain muutaman leivän
- HaistakaaHome_
Ranskanleipä pilaantuu todella nopeasti. Varsinkin jos ei leikkaa sitä viipaleiksi.
- aamuyrittäjä
"Kiva" levittää kovaa voita ranskanleivän päälle.
- Sinkkumies---
Luovuin leivästä kokonaan ja laihuin 5 kiloa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi3581144- 71758
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et37696- 50612
- 44595
- 63533
Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri20510SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia
Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht321501- 76481
kasariperjantai 2026
Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle22459
