Ali saa uhkausviestejä Irakista !

Ali saa Iltalehden saamien tietojen mukaan uhkausviestejä Irakista.
Ali ei suostunut maksamaan kiristäjille 4000 dollaria vaan lähti kävellen kohti Suomea.
Suomi oli paha maa ja ei antanut Alille turvapaikkaa. ALi valittaa veronmaksajien rahoilla aina vaan korkeampaan oikeusasteeseen.
Nyt Alilla on kännykässä näyttää tekstiviesti jossa pahat miehet uhkailevat.
Alin olis ehkä kannattanut ottaa DNA prepaid-liittymä niin Alin vainoojat ei tiedä numeroo ????
16299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Alin kannattaa muutenkin vaihtaa irakilainen liittymänsä suomalaiseen, niin eivät kiristäjät soittele niin helposti ja puhelinmaksutkin alenevat. Omituista, ettei moniosaajalle ole tullut tuollainen mieleen.

Äänestä

Onko ali tehnyt pahojaan irakissa kun vielä perään uhkailevat?

Äänestä
  • Ali on mennyt ja nainut jonkun imaamin muijaa ja saa nyt kuulla siitä. Olisi vain tyytynyt lampaaseen.

    Äänestä

Alin ystäväthän ne siellä vain kujeilee, tiedätte kyllä miksi.

Äänestä

Kyllä+Suomi+tottelee+ja+alistuu,+uusi+päätös+tulee+aivan+kohta,+koska+muita+vaihtoehtoja+ei+ole+olemassa.+Tämäkin+kaveri+saa+100%+kansalaisuuden,+koska+Irak+ei+ota+häntä+vastaan.+Millä+oikeudella++suomen+ns.++päättäjät+edes++yrittävät+vikistä+vastaan?+Suomella+ei+ole+mitään+oikeutta+sanoa+EI.+Suomi+kuuluu+kaikille++tänne+tulijoille.+Kohta+tulee+jemeniläiset+joille+onkin+luvattu+varma+turvapaikka.

Äänestä

Tarinankerronnalla on pitkät perinteet tuhannen ja yhden yön maassa.

Äänestä

Alin homokaverit viestittelee ja ali valehtelee kaiken.

Äänestä

Arabeilla ja afrikkalaisilla on liian vilkas mielikuvitus (valehtelevat, liioittelevat) keksivät toinen toistaan pahempia nyyhky tarinoita ei niitä enää kukaan täysjärkinen Suomessakaan usko.

Äänestä
  • Täysjärkiset ovat kuolleet sukupuuttoon.

    Äänestä

Joo mutta illehti ja vastaavat valtamediat julkaisevat totuutena tälläista suoranaista valhetta.

Äänestä

Huumehörhöjen sekoilua ja harhaisuuksia.

Äänestä

Ali kavereineen on keksinyt miten kusettaa itselleen 4000€

Äänestä

Ali on löytänyt täältä lihavan spr:n suvakin ja nyt kaverit sitten keljuilee.

Äänestä

TUOHAN VOI OLLA TEATTERIA KOKO ESITYS `?

EI KAIKKEA PIDÄ USKOA !!

Äänestä

Kannattais lähettää 4 donaa uhkailijoille ja Ali kotiinsa.

Äänestä
  • Ali "Ahne Huijari" kannattaa lähettää kotiinsa ja laittaa donat omaan taskuunsa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


AlinIsoFani kirjoitti:

Ali saa Iltalehden saamien tietojen mukaan uhkausviestejä Irakista.
Ali ei suostunut maksamaan kiristäjille 4000 dollaria vaan lähti kävellen kohti Suomea.
Suomi oli paha maa ja ei antanut Alille turvapaikkaa. ALi valittaa veronmaksajien rahoilla aina vaan korkeampaan oikeusasteeseen.
Nyt Alilla on kännykässä näyttää tekstiviesti jossa pahat miehet uhkailevat.
Alin olis ehkä kannattanut ottaa DNA prepaid-liittymä niin Alin vainoojat ei tiedä numeroo ????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu