Persujen kusetus osa 2.0

Nyt kun Halla-Aho on astumassa puheenjohtajaksi teeseinä euro EU:sta ja Eurosta niin tämä on selvä takinkääntö osa 2.0

Soini ei halua enään jatkaa puheenjohtajana ja puolue yrittää profiloitua uudelleen EU vastaiseksi kunnallisvaalien alla. Halla-Aho on äänestelly EU:ssa siihen malliin että jätkä on täysi takinkääntäjä sekä puhdas EU mies.

Persut, ette toista kertaa tätä äänestäjää kuseta !!!
14177
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

PS ei enää ääntäni saa, olen tällä hetkellä ns. liikkuva äänestäjä eli tutkailen mitä puoluetta äänestän kuntavaaleissa ja myöhemmin sitten eduskuntavaaleissa. Elämme jänniä aikoja koska nyt äänestäjillä on ratkaisuvalta ja puolueet ovat mielinkielin taas.

1Äänestä
  • Viimeaikaisissa+gallupeissa+meitä+nukkuvia+on+ollut+jo+yli+40%+ja+lisää+tulee+enkä+itse++enään++äänestää+näitä+hömppä+puolueita.

    Äänestä

  • Persuihin erehtyneet työläiset ja työttömät työläiset palaavat sankoin joukoin demareihin.

    Äänestä

  • 3e2e2e2e kirjoitti:

    Viimeaikaisissa+gallupeissa+meitä+nukkuvia+on+ollut+jo+yli+40%+ja+lisää+tulee+enkä+itse++enään++äänestää+näitä+hömppä+puolueita.

    HAAHAHAHAAHAAAA Hömppäpuolueita - naulan kantaan sanottu!!!!

    Äänestä

Ehkä olisi kokonaisuuden kannalta etuisampaa jos Jussi jatkaisi työtään EU-tasolla. Se on paras keino yrittää padota ilmaisen elämän perässä tulevaa turvapaikkaturistien tulvaa. Tehtävä on haasteellinen. Suomeenkin jää päteviä ehdokkaita, esim. Sampo Terho. Soini itse suhtautuu liian leväperäisesti maahanmuuttoasioihin, vaikka ne ovat maallemme kohtalonkysymys.

Äänestä
  • Terho on tosikko yhteistyökyvytön opposition haukkuja eduskunnassa.

    Äänestä

  • xsidytxd kirjoitti:

    Terho on tosikko yhteistyökyvytön opposition haukkuja eduskunnassa.

    Näin pitää ollakin. Nykyisen maanpetturiopposition kanssa ei kannata tehdä mitään yhteistyötä.

    Äänestä

Tottakai ne kusettaa uudestaan ihan niinkuin kakki muutkin puolueet on kusettanut monet kerrat.

Äänestä

USKONNOLLISMAALAISLIITTOLAINEN MILJARDI-MATUIHIN-SOINI on poliittisen tien päässä ja hän hakee valtion virkaa ulkoministeriöstä päästäkseen urku auki lepäämään

SOINI EI KOSKAAN OLE OLLUT HALLITUSPUOLUE PS:N JOHTAJA
Kysymys, kenestä tulee Soinin uusi tynkäkeppi 2019

Soini on ollut MINI-PUOLUE PS:N JOHTAJA ELI tämän Halme-Soini tynkäpuolueen jonka Halla-aho ja nuivat nostivat hallituspuolueeksi

NYT PUOLUE PS ON PALAAMASSA TAKAISIN HALME-SOINI TYNKÄPUOLUEEKSI ainoa mielenkiinto 2019 on vain se, kenestä tulee Soinin uusi tynkäkeppi

arvaukseni on KANKAANNIEMI TAI KIMMO KIVELÄ, Ylen Atte Jääskeläisen renki

Soini 2019 tynkäpuolue ei koskaan enää pääse hallitukseen ELLEI MAALAISLIITTO VAADI SITÄ TUKIPUOLUEEKSEEN SAMALLA TAVALLA KUIN ANTTI JURHINMÄKI OTETTIIN KOMMUNISTINA JUTTA URPILAISEN VAATIMUKSESTA Kataisen hallitukseen

HALLA-AHOLLA ON NIIN PALJON KORJATTAVAA PS-PUOLUEESSA ETTÄ HÄN TUSKIN LÄHTEE SEN VETÄJÄKSI itse ottaisin eu-eläkkeen JA ALKAISIN VETÄMÄÄN KYRILLISISTÄ DOSENTTILUENTOJA YLIOPISTOSSA

Äänestä
  • Halla-ahon äänestäjä, sano sille, että minä tulen sen kanssa perustamaan uuden sukupolven puoluetta, nimeä en nyt keksi.

    Houkutellaan lähtijät uuteen, tai mennään Suomi ensin puolueeseen. Lipponenkin myhäilee tyytyväisenä, kun Sipilä kävi antamassa EU-käteisen puolesta kurinpalautusta Puolan "DEMOKRATIAAN". EU-kommareiden demokratia on sellaista hepreaa tai siansaksaa, ettei nimi osu kohdalleen. Puolan kurinpalautus tarkoitti, että totelkaa EU-komentoa pakolaisvimmassa ja suvakkien yleisradiotoiminnassa, muuten ei rahaa tule.

    Äänestä

Vapiskaa demarit, vihervasurit, suuri mestari palaa Suomeen, Soinin on aika väistyä puheenjohtajan pallilta,,

Äänestä
  • Persuille lopullinen kuolinisku jos Soinin hylkäävät.

    Äänestä

Selittäisitkö, mitä tarkoittaa ilmaisu "2.0"? Varmaankin tiedät, koska sitä ilmaisua käytät.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Enoletyhmä kirjoitti:

Nyt kun Halla-Aho on astumassa puheenjohtajaksi teeseinä euro EU:sta ja Eurosta niin tämä on selvä takinkääntö osa 2.0

Soini ei halua enään jatkaa puheenjohtajana ja puolue yrittää profiloitua uudelleen EU vastaiseksi kunnallisvaalien alla. Halla-Aho on äänestelly EU:ssa siihen malliin että jätkä on täysi takinkääntäjä sekä puhdas EU mies.

Persut, ette toista kertaa tätä äänestäjää kuseta !!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu