Rukouspyyntö että löytäisin asunnon

Rukouspyyntö että löytäisin sopivan asunnon
9159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jeesus auta ja johdata. Anna näkevät silmät ja kuulevat korvat je etsivä sydän ja mieli. Lähde liikkeelle, vastaus odottaa sinua.

Äänestä
  • Ei ole vielä vastausta, edes sähköpostiin. Jumala on Saatana.

    Äänestä

Kiitos rukouksesta ja rohkaisusta! Tuli nyt aamulla yllättäen sydämelle tulla katsomaan onko joku vastannut tähän jotain. Siunausta sinulle ja Jumalan johdatusta elämääsi!

Äänestä
  • Noniin, älä sentään toisten jutuille tule ammentamaan. En jaksa enää näitä omahyväisiä vastaajia. Poistaka avaukseni
    - SaskiaW

    ps. Helppo sinun on siellä asunnossasi ammentaa, omahyväinen .........Luterilainen.......

    Äänestä

Kuulw nimimerkki "katsojanäe" tuli vielä sydämelle sinulle tähän ketjuun vastata että pysy lujana ja rohkeana niitä joilla profeetallinen sanoma Jumalalta vainotaan ja tullaan vainoamaan vaino tulee myös uskonnollisten ihmisten puolelta eli heidän puolelta jotka sanovat olevansa kriatittyjä mutta eivät sitä todellisuudessa ole siksi ole luja ja rohkea älä pelkää puhu aina se mitä Herra antaa puhuttavaksi muista entisajan Raamatun profeettoja Jeremia Herra kehoitti puhumaan vaikka kansa ei kuuntele eikä ota vastaan ja Herra antaa voiman kantaa ristiä jokaiseen päivään ristiä ei oteta pois mutt voima sen kantamiseen annetaan ihmiset rukoilevat että Herra ottaisi ristin pois "katso ei ihminen ymmärrä Minä ymmörrän Minä näen siksi lapseni ole turvallisella mielellä sinun syntisi on annettu anteeksi" koin näin sinulle kirjoittaa koettele Herran kanssa ja pidä se mikä hyvää on ja mikä ihmisestä on saa raueta. Siunausta! Terv. Alkuper. Kirjoittaja.

Äänestä
  • Ei auta juttusi minua. Ole hiljaa
    Alkuper. Kirjoittaja.

    Aion etsiä asunnon omana Herranani ilman Jumalia ja www.selaimia.

    Molemmat hömmäuskoa ja tietokonepirua

    Äänestä

Ensitöikseni lopetan kirkollisveron maksaminsen, jos löydän asunnon. Kaikki pirun uskonnoliiset lahkot ja ateisiset ahkot, kuulkaa tämä.

Äänestä
  • SaskiaW
    Jumala eii auta ketään, tuen päätöstäsi.

    Muistakaamme maailmansodat, Jumala on raaka piru
    höyrylaiva kurun kohtalo..

    Terv. Sinullevielä

    Äänestä

Siis.. Joku kirjoitti mun nimimerkillä näitä ihme hömppäjuttuja joissa rienattiin Jumalaa. Kirjoitit myös sellaisia asioita, joita et voi minusta / tilanteestani tietää. En lähde ottamaan kantaa sun taustoihin mutta sinä joka mun nimimerkillä kirjoitit ja trollasit, Jeesus Kristus tahtoo sinut pelastaa ja antaa syntisi anteeksi. Rukoile että Jeesus sinut pelastaa ja vapauttaa, ja antaa syntisi anteeksi sekä Pyhän Henkensä sydämeesi asumaan. Jeesus on kuollut ristil myös sinun syntien tähden ja sen tähden että sinulla voisi kerran olla iankaikkinen elämä Taivaassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SaskiaW kirjoitti:

Rukouspyyntö että löytäisin sopivan asunnon

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu